KRAJSKÝ PŘEBOR (2014/2015)

20.3.2015 - Sportovní hala Harcov

TTNF LIBEREC : SLAVIA TU LIBEREC 10:4 (3:2)

Poslední zápas sezony se odehrál až dva týdny po jejím skončení. Neboť v regulérním termínu byla hala nezpůsobilá ke hře. Tentokráte bylo vše OK a tak jsme mohli nastoupit k naší derniéře. Předváděná hra byla spíše průměrná, ale do podprůměru ji srážely individuelní chyby v rozehrávce. Odhaduji, že takových šest gólů padlo právě ze špatné rozehrávky při zakládání útoku. Poločasový výsledek 3:2 pro TTNF nám dával stále naději na body, která se však rozplynula hned v úvodní minutě druhé půle. Po dvou minelách se soupeř výsledkově uklidnil a v poklidu si dokráčel pro tři body. The End.

2.pokus:

Sestava: Dodo - Bogas, Surin / Bery, Maky (1.pol.) - Maroš, Michal  /  Ondra

1.pokus:

Sestava: Filda - Dubák, Maroš, Apoke, Michal, Husina, Surin, Davy

Góly: 2x Maroš (1x Bery, 1x sam.akce), 1x Bery (Michal), 1x Maky (Bery)

ŽK: Bery - špatné střídání

Kasa cink: Bery 60,- (ŽK + špatně zahraný aut)

7.3.2015 - Sportovní hala Harcov

SLAVIA TU LIBEREC : F.A.ZOLE ČESKÁ LÍPA "B" 10:5 (5:2)

Díky všem zúčastněným za účast a Bonymu za vrcholný managerský výkon. Dát dohromady alespoň jednu čtyřku se dlouho zdálo zhola nemožné, ale povedlo se! Bohužel se opět ukázalo, že v krizových chvílích se můžeš spolehnout jen na opravdové srdcaře ze staré školy. Respekt pro Beryho a Apoka, kteří nenechali klub na holičkách a přes časoprostorovou smyčku se teleportovali na harcovskou palubovku.

Sestava: Filda - Bogas, Maroš, Michal  /  Bery, Ondra, Apoke (2.pol.)

Góly: 3x Bery, 2x Apoke, 2x Maroš, 2x Michal, 1x Bogas

ŽK: Ondra

Kasa cink: Ondra 30,- (ŽK),

+/- ...díky vyprázdněné střídačce nebyl nikdo, kdo by statistiky zaznamenal.

22.2.2015 - Sportovní hala Harcov

SLAVIA TU LIBEREC : DÉMONI ČESKÁ LÍPA "B" 9:3 (4:0)

Sestavit sestavu je čím dál obtížnější. V neděli kolem oběda jsme měli k dispozici 5 hráčů. Po obědě již pouze 4. Porušuji tedy pravidlo o nezasílání SMS a oslovuji všechny hráče ze soupisky. Škoda, že se již nehraje s registracemi. Na nich byly alespoň fotky. S nastupující senilitou totiž u některých hráčů marně vzpomínám jak vypadají. Zato znám detailně jejich chorobopisy. V tomto týdnu jednoznačně převládají zraněná kolena - 7 kousků! Naštěstí Filda se Surinem vyhodnotili své bolístky jako marginální, až zveličené a šlo se na plac. V průběhu utkání dorazil i Davy a tak jsem měli nad soupeřem dokonce početní převahu. No možná nás bylo stejně. Démoni totiž hráli paralelně pohárové utkání s jiným libereckým celkem a snad proto přijeli v hodně omlazené sestavě. První akce, první střela a hnedle vedeme 1:0. Do přestávky přidáváme ještě další tři kusy a stejně jako v předchozím duelu držíme poločasové čisté konto!!! Soupeř ve druhé dvacetiminutovce sice třikrát skóroval, ale působil na mne trochu odevzdaným dojmem. Toho jsme využili a v poklidu si dokráčeli pro tři body za výhru 9:3.

Sestava: Filda - Maroš, Surin  /  Apoke, Dubák - Bogas, Davy / Ozy

Góly: 1:0 Surin (Apoke), 2:0 Apoke (Davy), 3:0 Apoke (Dubák), 4:0 Davy (Apoke), 5:1 Ozy (???), 6:1 Apoke (???), 7:2 Davy (???), 8:2 Ozy (Maroš), 9:2 Dubák (Davy),

ŽK: -

Výplatní listina: Apoke +50,- (hattrick)

+/- ...díky lajdáckému přístupu nejmenované osoby tentokráte nebudou.

15.2.2015 - Sportovní hala Harcov

ALEX LIBEREC : SLAVIA TU LIBEREC 5:4 (0:0)

Zápasy s Alexem Liberec mám vyloženě rád. Vždyť se s tímto soupeřem potkáváme bezmála dvacet sezon a to z velké části v původních sestavách. Toto derby libereckých Old Firm bylo od úvodních minut vyrovnané a to jak herně, tak gólově. Na góly se ovšem čekalo více jak 20 minut. Hlavním důvodem byl kvalitní výkon obou gólmanů a několik střel mířících do tyče. Zápasu by jistě slušela remiza, ale na tu my nikdy nehrajeme. Alex vsítil o jednu branku více a tak se radoval ze zisku tří bodů. Nám nepomohla ani závěrečná čtyřminutová power play, v které jsme sice vsítili dvě branky, ale zároveň i jednu inkasovali. Sečteno podtrženo smolná prohra se vztyčenou hlavou.

Sestava: Filda - Maroš, Surin  /  Bery, Ondra - Bogas, Davy / Dodo, Maky

Góly: 2x Maky (1x Davy, 1x Surin), 1x Davy (Dodo), 1x Ondra (Bery)

8.2.2015 - Sportovní hala Harcov

SLAVIA TU LIBEREC : LEGNEX JABLONEC NAD NISOU 15:4 (6:2)

Teprve třetí letošní výhra se rodila výjimečně snadno a bezbolestně. Od úvodních minut jsme měli jasně navrch a brzy jsme tuto převahu vyjádřili i gólově. Je zajímavé, že každé z našich letošních vítězství bylo ozdobeno alespoň 15 góly. Nejinak tomu bylo i tentokráte. Největší měrou se o to postaral emeritní předseda, klubová legenda "7" a zároveň trenér druholigového FKGMM Dubák. Jeho pohyb po hřišti ponejvíce připomínal krokové variace tanečního mistra, které zajisté procvičoval i v ranních hodinách na Magna plese. První kontakt s míčem - housle. Druhý kontakt - gól. Třetí akce opět housle. ...no a pak gól, gól a ještě jeden. Přičteme-li k tomu tři asistence, tak volba první hvězdy utkání je zcela bezpředmětná.

Sestava: Dodo - Dubák, Maroš  /  Maky, Ozy - Bogas, Husina / Ondra

Góly: 4x Dubák (1x Maky, 1x Ozy, 2x sam.akce), 3x Maroš (3x Dubák), 3x Ozy (1x Maky, 1x Husina, 1x sam.akce), 2x Husina (1x Maky, 1x Bogas), 1x Bogas (Maky), 1x Ondra (Ozy), 1x Maky (Ozy)

ŽK: Dodo - řetízek

Kasa cink: Bogas 60,- (2x špatně zahraný aut), Dodo 30,- (ŽK),

Výplatní listina: Dubák +50,- (hattrick), Maroš +50,- (hattrick), Ozy +50,- (hattrick)

1:0 2:0 3:0 4:0 4:1 5:1 5:2 6:2 7:2 8:2 9:2 9:3 10:3 11:3 11:4 12:4 13:4 14:4 15:4 +/-

1.2.2015 - Sportovní hala Česká Lípa

REAS ČESKÁ LÍPA : SLAVIA TU LIBEREC 10:9 (4:6)

Co k tomuto zápasu říci a znovu se nevytočit. Za dvacet let ve Slavii nepamatuji, že by jednotlivec takto ostentativně ignoroval týmovou taktiku. Nebudu tady nikoho veřejně dehonestovat, ale nasranej jsem ještě čtrnáct dní po spielu. Soupeř měl jednoho jediného hráče, který si s námi rychlostně i herně dělal co chtěl. Jakmile nabral rychlost bylo zle. Již během prvého poločasu si bereme time out, kde si vyjasníme co budeme hrát. Marně. V poločase vše znovu zopakuji. Jednotlivce osobně prosím aby hráli to na čem jsme se dohodli. Apeluji na náš tříbrankový náskok a zbytečnost bezhlavě útočit. ...vše marné. Místo bránění od poloviny hřiště a nutnosti nenechat rozeběhnout jejich top hráče. Tak náš útočník napadá rozehrávku u pomyslného rohového praporku. Samozřejmě se míč dostává k jejich snajprovi, který z plné rychlosti asi posedmé v zápase skóruje. Náš hříšník má ještě tu odvahu komentovat danou situaci slovy: "Ten gól, ale nedal můj hráč"..... tímto stylem jsme samozřejmě náš tříbrankový náskok hravě promrhali. V závěrečné power play alespoň vyrovnáváme na 9:9. Bod nám byl však málo a tak při zbytečné hře na riziko, pět sekund před koncem, přicházíme i o něj.

Sestava: Maky - Bogas, Surin  /  Bery, Ondra - Maroš, Šiky / Apoke

Góly: 4x Apoke (1x Šiky, 1x Ondra, 1x Surin, nikdo), 3x Bery (2x Apoke, 1x Ondra), 1x Maroš (Bery), 1x Ondra (Apoke)

ŽK: Bogas - za nic. Výmysl kolegy rozhodčího.

Kasa cink: Bogas 30,- (ŽK), Ondra 30,- (první gól za TU), Apoke - 1000 (klubový trest)

Výplatní listina: Apoke +50,- (hattrick), Bery +50,- (hattrick)

25.1.2015 - Sportovní hala Harcov

SLAVIA TU LIBEREC : ZLEJ SE(N) LIBEREC 4:10 (1:6)

Zlej sen to není jen lídr Krajského přeboru, to jsou i úvodní vteřiny všech našich utkání. Na podzim 2x Bogas, minule Ondra, tentokráte Surin. Snový úvod. Dvacátá vteřina - 0:1.

Výsledek je sice jednoznačný, ale herní projev nebyl vůbec špatný a myslím, že ani kluci ze Snu nečekali takový odpor :-) Za stavu 4:6 jsme soupeře snad i přehrávali a jen nemohoucnost v koncovce zapříčinila, že našich šest tutovek neznamenalo vyrovnání a bohužel ani snížení. Šance na naší straně zůstaly neproměněny a tak přišla šňůra čtyř branek na straně druhé a bylo vymalováno.

Za zmínku stojí i to, že máme v kádru tři gólmany, ale do kasy musel již potřetí v sezoně univerzál Dodo. A chytal opět velmi slušně! ...nenadával :-)

Sestava: Dodo - Bogas, Surin  /  Bery, Ozy - Ondra, Maroš / Apoke, Honza

Góly: 3x Maroš (3x Apoke), 1x Honza (sam.akce)

ŽK: -

Kasa cink: -

Výplatní listina: Maroš +50,- (hattrick)

18.1.2015 - Sportovní hala Harcov

PAMPUCH TEAM LIBEREC : SLAVIA TU LIBEREC 16:2 (10:0)

V souboji generací jsme absolutně nestíhali. Chlapci z Pampuchu kolem nás jezdili jak motorové myši, skvěle kombinovali, přesně stříleli a k naší smůle jim to vydrželo celý zápas :-( Není divu, že o výsledku bylo rozhodnuto již po pár minutách hry. Vlastně po pár sekundách! Jediné co jsme toho večera totiž vyhráli byl úvodní los. A ani to pro nás nebyla výhoda. Již v 7 vteřině hry!!! namazal Ondra soupeři a ten šťastnou střelou vedl 1:0. Bídu letošní sezony nutno hledat v neskutečném počtu zranění, bolístek, kašílků, služebních cest, lyžařských dovolených, odpoledních směn a rodinných povinností. Není proto divu, že do kasy musel zraněný Filda a do pole hráči ve věku 41, 40, 39, 38, 37...

Sestava: Filip (1.pol.), Dodo (2.pol.) - Dodo, Ondra  /  Bery, Dubák - Ozy, Surin / Apoke, Honza

Góly: 1x Surin (Dodo), 1x Bery (Ondra)

ŽK: -

+/- jsme přestali počítat po deváté brance :-(

14.12.2014 - Sportovní hala Česká Lípa

F.A.ZOLE ČESKÁ LÍPA "B" : SLAVIA TU LIBEREC 1:16 (0:8)

Po předchozích nemasných, neslaných výkonech a přímo tragických výsledcích jedeme do Lípy vyhrát a zároveň nedostat gól!!! Maky mířící do branky se jen soucitně pousměje a myslí si cosi o předčasné stařecké demenci, ale já vím své. Od prvních sekund hrajeme soustředěný, organizovaný a hlavně týmový futsal. Systém "tři útočí - čtyři brání" je na této úrovni nepřekonatelný. Skóre postupně narůstá, minuty přibývají a teprve za stavu 0:13, šest minut před závěrečným hvizdem, se prosazují domácí. I tomuto gólu se dalo předejít, kdyby někteří hráči nepřetahovali svá střídání. Škoda. Čisté konto jsme uhráli naposledy v říjnu roku 2010 s DFK Slaný. Šestnáct branek a pouze jedna obdržená je na hřišti soupeře parádní počin. A co více. Po parádním výkonu! O branky se postarali svými hattricky všichni tři Berousci a tradičně i tradiční zvýrazňovač výrazných výsledků Apoke, který tentokráte i přihrával :-) ...tohle byla Slavia TU !

Sestava: Maky - Bogas, Surin  /  Bery, Jirka B. - Maroš, Ondra / Apoke, Honza

Góly: 4x Bery (1x Surin, 1x Jirka B., 1x sam. akce, 1x soupeř), 3x Apoke (1x Honza, 1x Jirka B., 1x sam. akce), 3x Honza (2x Apoke, 1x Ondar), 3x Jirka B. (1x Apoke, 1x Bery, 1x sam.akce), 2x Maroš (2x Apoke), 1x Bogas (sam.akce)

ŽK: -

Výplatní listina: Apoke +50,- (hattrick), Bery +50,- (hattrick), Honza +50,- (hattrick), Jirka B. +50,- (hattrick)

7.12.2014 - Sportovní hala Harcov

SLAVIA TU LIBEREC : TTNF LIBEREC 4:10 (3:4)

Tak tenhle zápas byl pro mne obrovským zklamáním. Zejména jeho posledních pět minut. Sice od samého začátku prohráváme o jednu branku, ale na palubovce se hraje naprosto vyrovnaná partie. A co více. Chvílemi, a nebylo jich málo, máme dokonce jasně navrch a jen naše nemohoucnost v koncovce je důvodem vyrovnaného stavu. Soupeř si bere oddechový čas a hlasitě rozebírá dosavadní průběh. Time out evidentně pomohl a Míra v kase se má co ohánět. Do 35.minuty bylo vše OK. Hosté sice stále vedli rozdílem jedné branky, ale to ve futsale a zejména v takto vyrovnaném duelu nic neznamená. Místo toho abychom hráli chytře jak se na vysokoškoláky sluší a patří. Místo toho abychom hráli takticky a zúročili léta strávená na druholigových i prvoligových kolbištích, tak hrajeme jako naivky. Do útoku se hrnou čtyři janci najednou a do zadu maximálně jeden opozdilec. Není divu, že o generaci mladší soupeř využívá nabídnutý prostor k brejkům a snadno a hlavně nemilosrdně trestá. Pět branek v závěru udělalo z vyrovnaného utkání debakl. Hanba vám borci! :-(

Sestava: Míra - Ondra, Ozy / Bery, Jirka B. -  Davy, Maroš / Apoke, Maky

Góly: 2x Jirka B. (1x Apoke, 1x Bery), 1x Apoke (Maky), 1x Maky (Apoke)

28.11.2014 - Sportovní hala Česká Lípa

DÉMONI ČESKÁ LÍPA "B" : SLAVIA TU LIBEREC 4:2 (1:0)

Páteční termín od 18:00 hodin a ke všemu ještě v České Lípě se podepsal na naší sestavě. Na Démony vyrážíme bez gólmana, se dvěma zraněnými hráči a s Ondrou, kterého jsme zaregistrovali dopoledne před výkopem. Sečteno podtrženo poprvé v historii klubu nejedeme pro tři body :-( Navzdory problémům se sestavou však kůži zadarmo prodat nehodláme. Naše taktika je jasná. Nenechat střílet českolipské ranaře, hrát zezadu a držet co nejdéle míč na svých sálovkách. V prvním poločase se hrál futsal téměř bez šancí a v tempu nikterak zběsilém. 1:0 po zbytečném gólu nám dávalo prostor na slušný výsledek a při troše štěstí snad i na nějaké body. To by ovšem nesměly přijít zbytečné chyby, po kterých jsme inkasovali tři branky. Není nač čekat a tak saháme ke hře s brankářem v poli. Naše power play přináší dva kontaktní góly, ale na víc už nemáme síly ani čas.

Díky všem zúčastněným, že nenechali klub na holičkách a postavili se k této výzvě čelem.

Sestava: Dodo - Maroš, Surin  /  Bery, Jirka B. - Ondra

Góly: 1x Bery (Surin), 1x Jirka (Bery)

ŽK: -

Kasa cink: Ondra 30,- (první start za TU)

23.11.2014 - Sportovní hala Harcov

SLAVIA TU LIBEREC : ALEX LIBEREC 1:5 (0:1)

Sestava: Míra - Michal, Ozy / Dejv, Maky -  Honza, Maroš / Bery, Jirka B.

Góly: 1x Ozy (1x Maky)

ŽK: Honza

Kasa cink: Honza 30,- (ŽK), Bery 30,- (špatně zahraný aut)

16.11.2014 - Městská sportovní hala Jablonec nad Nisou

LEGNEX JABLONEC NAD NISOU : SLAVIA TU LIBEREC 9:8 (4:5)

Ještě 24 hodin před utkáním jsme byli bez gólmana a s pouhou pěticí hráčů do pole. Po neskutečném úsilí a přemlouvacím maratónu se mančaft podařilo poskládat. Zapas začal tradičně. Během prvého střídání míří první přihrávka na prvního útočníka soupeře, který nás prvně v sezoně nepotrestal. Uf. Nebýt to pralesní liga, tak si myslím, že Bogas na tuto událost pravidelně sází. Bohudíky jsme óbr šanci přežili, ale přesto záhy prohráváme. Naštěstí jsme se brzy oklepali a po drtivou většinu času zápas kontrolovali a udržovali si jedno či dvou brankové vedení. Jak se blížil konec utkání naše koncentrace poněkud polevovala a začínaly se množit chyby a chybičky, které nás stály body. O ten poslední jsme přišli třicet sekund před závěrečnou sirénou :-(

Sestava: Míra - Bogas, Maroš / Apoke, Honza -  Michal, Surin / Dejv, Maky

Góly: 2x Honza (2x Apoke), 2x Maky (1x Maroš, 1x soupeř), 2x Michal (1x Dejv, 1x Maky), 1x Apoke (1x Maroš), 1x Surin (1x Honza),

9.11.2014 - Sportovní hala Harcov

SLAVIA TU LIBEREC : REAS ČESKÁ LÍPA 15:9 (7:2)

Konečně 3 body! První výhra sezony se však nerodila snadno. Zraněními decimovaný tým se musel na poslední chvíli vypořádat s absencí dvou nominovaných hráčů. K utkání jsme tedy nastoupili s pouhou šesticí borců do hry. Góly padaly téměř tak rychle, jako akcie Bakalových NWR na pražské burze. O jejich proměňování se starali výhradně útočníci a to poměrem 7:5:3  - Apoke:Maky:Bery. Přesto nebyl Bony (manager týmu) s jejich přístupem spokojen. Tradičně nízká schopnost našich snajprů vraceti se na vlastní polovinu se tentokráte vymkla matematickému axiomu a opustila spodní hranici intervalu blížícího se nule. Přesto díky všem za účast, organizaci a samozřejmě za první vítězství sezony!

Blíží se chvíle, kdy bude do sazebníku zavedena položka za opakované ostentativní "fandění" na útočné polovině. Futsal není jen o gólech, ale i o dobrém pocitu ze hry celého týmu. Jak může mít dobrý pocit obránce a hlavně gólman, který po celé utkání čelí několikanásobné početní přesile?

Sestava: Filda - Bogas, Maroš / Bery, Maky -  Jirka B. / Apoke

Góly: 7x Apoke (3x Maky, 2x Bery, 1x Jika B., 1x Maroš), 5x Maky (2x Apoke, 2x Bogas, 1x vlastní), 3x Bery (1x Apoke, 1x Maroš, 1x sam.akce),