1

3

??:??

1

Po tříleté pauze se Slavia TU představila na prknech, jež znamenají futsalový svět. Dějištěm comebacku byla sportovní hala v Novém Boru. Nebylo to však v rámci Akademického mistrovství ani v bojích o druholigové body, ale v soutěži pro dospělé kluky. Jak symptomatické. Vysokoškolský sportovní klub hraje Veteránskou ligu :-)

Soutěž měla být původně šestičlenná, ale z různých důvodů se jednotlivé týmy postupně odhlašovaly, až zbyla trojice nejstatečnějších: Alfa Liberec, Dalmach Turnov a naše Slavia TU Liberec. Hrací systém byl tedy jednoduchý: dva turnaje, každý s každým, 2x20min hrubého času.

Turnaj č.1.: Nový Bor - 4.3.2018

SLAVIA TU LIBEREC : DALMACH TURNOV 6:2 (2:1)

V zápase jsme měli více ze hry, ale prosadit se přes zodpovědně bránícího soupeře nebylo jednoduché. Po přestávce začali Turnovákům docházet síly a to byla voda na mlýn pro naše fyzicky nadupané hroty. Beránkovic kluci se v druhé půli prosadili každý dvakrát a bylo vymalováno. Vítězství 6:2 se nerodilo snadno, ale bylo naprosto zasloužené.

Sestava: Paurák – Dubák, Surin, Bery, Honza – Maroš, Roman, Brejla

Góly: 2x Bery (1x Honza, 1x Maroš), 2x Honza (2x Bery), 1x Brejla (1x Bery), 1x Maroš (1x Bery)

SLAVIA TU LIBEREC : ALFA LIBEREC 4:8 (3:5)

Po krátké pauze nastupujeme proti hlavnímu favoritovi soutěže liberecké Alfě. Úvod zápasu byl poněkud opatrnější. Přesto, nebo právě proto, se dostáváme do vedení 1:0. Lichotivý výsledek však nevydržel příliš dlouho. V následujících minutách se dopouštíme několika individuálních chyb, které soupeř vždy nekompromisně ztrestal. Skóre postupně narůstalo až na průběžných 2:5. Herně to bylo mnohem vyrovnanější, než napovídal výsledek na světelné tabuli. Pomyslným jazýčkem na misce vah byly individuality v dresu soupeře, které nás občas trochu motaly. Pátý gól v naší síti však byl impulsem k restartu. Ještě do poločasové přestávky se nám podařilo snížit a po změně stran to bylo již pouze o gól. V této fázi zápasu se lámal chleba a bylo jen otázkou času, kdy znaveného soupeře dotáhneme úplně. Šance byly, ale nepovedlo se. Alfa náš tlak i za cenu time outu ustála a v závěru udeřila. Výsledné skóre 4:8 je možná příliš kruté, ale na případný bodový zisk to tentokráte nestačilo.

Góly: 2x Honza (1x Brejla, 1x Roman), 1x Dubák (bez asistence)

Turnaj č.2.: Turnov - 11.3.2018

SLAVIA TU LIBEREC : ALFA LIBEREC 3:4 (2:1)

Do odvety jsme šli v trochu improvizované sestavě, ale s vědomím, že bodovat proti Alfě je v našich silách. Vedení se ujal soupeř, ale pouze nakrátko. Po gólech Dubáka a Honzy svítilo na světelné tabuli 2:1 pro TU-čko. Druhá půle byla herně i výsledkově stále vyrovnaná, o čemž svědčil vývoj skóre 2:1, 2:2, 2:3, 3:3. Zápas neodvratně spěl k dělbě bodů. Do konce utkání zbývalo necelých dvacet vteřin, když Slavia podnikla poslední útok. Ve snaze rozhodnout zápas však přišla o míč. Čtyři sekundy před závěrečným hvizdem založila Alfa poslední akci. Se závěrečnou sirénou její hráč vypálil na branku a svět div se, míč zaplul za záda našeho gólmana. Někteří hráči to skoro ani nepostřehli, neboť si tou dobou již podávali ruce ve středovém kruhu. Dle pravidel branka po právu platila a my ztratili dobře rozehrané utkání. Za chyby se platí a toto byla nováčkovská daň ve Veteránské lize :-) Vem to ďas, za rok hrajeme zas!

Sestava: Paurák – Dubák, Maroš, Bery, Honza – Máca, Páca, Brejla

Góly: 1:1 - Dubák (Maroš), 1:2 - Honza (Maroš), 3:3 - Bery (Honza)

SLAVIA TU LIBEREC : DALMACH TURNOV 5:5 (2:2)

Před zápasem s Dalmachem apeluji na naše kluky, aby nepodcenili vstup do utkání. Důvodem jsou menší rozměry zdejší haly, kterým se domácí téměř darwinovsky přizpůsobili. V jejich podání pojem domácí prostředí nabývá pravého slova smyslu. Řeči se vedou a voda teče. Po pár minutách hry prohráváme 2:0. Otočit výsledek, nebo alespoň srovnat skóre nás stálo spoustu energie. Povedlo se. Poločas byl přeci jen 2:2. Úvod toho druhého však ještě předčil matný vstup do utkání. Stejné chyby, stejný přístup - 5:3 pro domácí. Zakončit sezonu prohrou se však nikomu z nás nechtělo a tak s vypětím všech sil a třemi góly v řadě srovnáváme na konečných 5:5.

Góly: 3x Honza (1x Máca, 1x Maroš, 1x sam.akce), 2x Dubák (bez asistence)