PPPPPP

Liberec - Harcov; 14.3.2015 - krajské kolo Poháru FAČR

SLAVIA TU LIBEREC : FK GMM JABLONEC n/N 7:10 (4:5)

Tento zápas proti jedenáctce!!! našich borců hostujících v GMM měl být symbolicky posledním ve více jak dvacetileté historii NAŠEHO klubu. Nebyl. Díky odloženému zápasu s TTNF nás o týden později čekal ještě jeden duel. To nic nemění na tom, že bylo morální povinností každého hráče na tento spiel dorazit. Vždyť jsme hráli proti našim klukům a mělo to být poslední utkání v historii klubu! Nebývalý počet zranění však zapříčinil, že sestava byla opět samá záplata, rekonvalescent a lazar. Alespoň, že "soupeř" dorazil v plné palbě. Hosté byli samozřejmě herně lepší, ale kůži zadarmo jsme rozhodně neprodali. Zejména v prvém poločase jsme hráli vyrovnanou partii. Střelecky se opět dařilo Dubákovi, který ve svém čtvrtém letošním zápase zaznamenal již druhý hattrick. Za osmnáct sezon co s ním hraju přitom nedal ani jeden. Je to profík! Jakmile se dozvěděl, že se za hattricky do společné kasy nepřispívá, ale naopak, že se vyplácejí prémie, tak mu to tam začalo padat. No a taky měl zvýšenou motivaci, neboť jako trenér GMM nastoupil proti svým ovečkám v dresu naší Slavie TU.

Góly: 3x Dubák (Surin, Maroš, vlastenec), 2x Ondra (Bogas, Maroš), 1x Michal (sam.akce), 1x Maky (výkop přes celé hřiště)

Sestava: Maky - Bogas, Surin, / Ozy, Ondra - Dubák, Maroš / Michal

SH Turnov; 14.4.2014 - finále krajské části Poháru FAČR

FC DALMACH TURNOV : SLAVIA TU LIBEREC 7:8 na p.k. (3:2)

Výhodu domácího prostředí měl, jako hůře postavený tým v II.lize, Dalmach Turnov. Jak všichni dobře víme, Dalmach to ve své specifické hala opravdu umí. Nu což. Pravidla jsou předem dána a nám nezbylo než se přizpůsobit. První půle byla turnovská klasika. Domácí zalezli do obranné ulity, perfektně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků, které zakončovali ze všech možných i nemožných pozic. Ohromnou výhodou této malé haly jsou jednoduché standardky z rohů a autů. No a právě po dvou rozích jsme zcela zbytečně inkasovali. To na ukazateli skóre svítilo 3:1 pro domácí. Do poločasu zbývalo zhruba 90 sekund a my po Bernyho přihrávce za obranu snížili Krejčou na kontaktních 3:2. Gól do šatny to je ten nejlepší povolený doping. Což se také ukázalo v druhé dvacetiminutovce, kdy po brankách Bernyse a Kovyho jdeme poprvé v zápase do vedení 3:4. Ve 27.minutě zahrává Dalmach další ze svých rohů a my potřetí v utkání inkasujeme z této základní standardní situace :-( Ve zbývajících minutách se do hry malinko více vložili páni arbitři a nás to stálo tři inkasované branky a téměř konec nadějí na zisk poháru. Po neodpískaném faulu na půlící čáře přestali naši hráči v očekávání hvizdu na okamžik hrát, čehož soupeř využil a snadno vstřelil pátý gól. Další dvě branky padly ze značky desetimetrového kopu za šestý nefaul a za sedmou nastřelenou ruku. Do konce utkání zbývalo necelých sedm minut, když si bereme time out a zahajujeme power play. Po necelé minutě se z patnácti metrů prosazuje pumelenicí Berny, 7:5. Za další minutu snižuje na rozdíl jediné branky Zdenda, který vystihl chybnou rozehrávku Turnova a nekompromisním šídlem skóruje, 7:6. Do konce utkání zbývala minuta a půl, když se k zakončení dostal Blahič, který posílá utkání do penaltového rozstřelu. V této sportovní loterii jsme měli v osmé sérii více štěstí než domácí Dalmach a proto vyhráváme na pokutové kopy 8:7. V pohledném utkání s vysokou herní kvalitou jsme prokázali charakter a i za nepříznivého stavu nepřestávali bojovat. Vyhrát si za předvedou hru zasloužila obě mužstva, ale to ve finálovém duelu prostě nejde. SLAVIA TU forever!

Penalty postupně proměnili: Krása, Krejča, Berny, Kovy, Blahič, Krausik, Karlos a vítěznou pecku Zdenda.

Sestava: Vyky, Domino (pouze na 10m kop za stavu 6:4) - Blahič, Krausik / Kovy, Zdenda - Karlos, Krása / Berny, Krejča

SH Jablonec nad Nisou; 30.3.2014 - semifinále krajské části Poháru FAČR

FK GMM JABLONEC n/N : SLAVIA TU LIBEREC 5:8 (2:1)

Rok se s rokem sešel a my opět změřili síly s jabloneckým „Jasipem“ GMM.  Úvod zápasu se velmi podobal utkání z loňské sezony, kdy Slavia TU tvořila hru a Jasip se soustředil na defenzivu a vyrážel do rychlých brejků.

Jelikož se futsal nehraje na šance ani na procentuální držení míče, ale jen a pouze na góly vedli domácí překvapivě 2:0.  Pokud by se hrálo 2x25 minut hrubého času jako v předchozích sezonách, asi bychom vývoj utkání horko těžko otáčeli. Kdoví, jestli bychom nedopadli stejně jako loni. Naštěstí jedna „prosíravá“ hlava na grémiu navrhla sjednocení hracího času s futsalovými pravidly, a tak nebyl žádný důvod k panice. Trpělivou hrou jsme pomalu nahlodávali jabloneckou defenzivu v čele s téměř nepřekonatelným gólmanem. Trpělivost se nakonec vyplatila. Pěti góly v řadě jsme rozhodli o výsledku a v průběhu druhé půle předvedli i řadu pěkných, krásných a občas i nádherných akcí. …spoustu jsme jich nehorázně zazdili, a proto soupeř v samém závěru utkání 2x korigoval.

Sestava: Domino, (Vyky) - Blahič, Ozy / Berny, Krejča - Žoky / Kovy (od 14.min), Zdenda

Liberec - Harcov; 26.1.2014 - krajské kolo Poháru FAČR

YORK LIBEREC : SLAVIA TU LIBEREC 4:13 (2:8)

Utkání s účastníkem Okresního přeboru mělo sloužit jako herní příprava pro následující druholigové boje. Do stavu 6:0 se kluci snažili a hráli docela dobře. Se ztrátou čistého konta se vytratil i stoprocentní přístup k utkání a naše hra začala mírně uvadat. Ani druhá půle nenavázala na úvod utkání a tak se zápas více méně dohrával. V poslední desetiminutovce sáhnul trenér k nácviku power play. Hra bez brankáře byla hodně neučesaná a vyznačovala se spíše improvizací než secvičenými schématy. Není tedy divu, že jsme při ní dvakrát inkasovali.

SH Jablonec nad Nisou; 18.1.2013 - krajské kolo Poháru FAČR

JASIP JABLONEC n/N : SLAVIA TU LIBEREC 5:2 (1:1)

K hodnocení utkání použiji slov José Mourinha: "Musíte být profesionálové v každém zápase. Musíte tvrdě pracovat a neflákat se nezávisle na tom, jakou soutěž zrovna hrajete," říkal  kouč svým hráčům před duelem s Granadou. Být druhý je lepší než být třetí, skončit o pět nebo šest bodů za Barcelonou je lepší než o patnáct nebo šestnáct," dodal José. Amen!

Liberec - Harcov; 20.1.2012 - krajské kolo Poháru ČMFS

SLAVIA TU LIBEREC : ANDY LIBEREC 7:10 (4:4)

Poprvé jsme v Poháru narazili na prvoligistu a nebyl jim nikdo jiný než městský rival Andy Liberec. Soupeř měl tradičně lepší vstup do utkání, ale našim klukům se tříbrankové manko podařilo smazat již do poločasové přestávky. Druhá půle byla zrcadlem té prvé, kdy hosté zprvu navyšovali náskok a my ho ke konci smazávali a málem i smazali. Bohužel závěrečná dvouminutová power play kýžený vyrovnávací gól nepřinesla. Ba naopak jsme ještě dvakrát inkasovali :-(

Liberec - TipsportArena; 29.12.2010 - krajské kolo Poháru ČMFS

GREENS LIBEREC : SLAVIA TU LIBEREC 7:6 (2:4)

Pohárový duel s libereckými Greens byl ušit horkou jehlou a na poslední chvíli. K zápasu se dostavujeme v kombinované sestavě půl na půl A i B tým. S přihlédnutím k výsledku 2:5 z listopadového duelu, hraného v rámci Krajské soutěže, jsme byli jasnými favority. Přístup k utkání tomu také odpovídal. Hráli jsme dost bezstarostně, skoro se nebránilo a touha zvítězit byla malá. Být menší, tak nemělo ani cenu na ten zápas chodit. Sečteno podtrženo: v poločase vedeme o dvě branky, navzájem se ujišťujeme, že je zapotřebí trochu máknout, aby soupeř nezačal kousat, ale skutek utek. Z letargie nás neprobere ani vyrovnávací gól na 6:6. Teprve za nepříznivého stavu 7:6, dvě minuty před koncem, začínáme hrát. Jelikož se utkání hraje na 2x25 minut hrubého času není příliš prostoru pro vyrovnání. Snad jedině, že by Zdenda trefil prázdnou branku ze dvou metrů J To se však nepodařilo a tak po zásluze prohráváme. Gratulace soupeři, který zaslouženě postoupil do dalších bojů!

Sestava: Vyky – Bogas, Dubák, Holec, Surin – Brejla, Kovy, Zdenda

Liberec - Harcov; 2.9.2009 - krajské kolo Poháru ČMFS

SLAVIA TU LIBEREC : FC DALMACH TURNOV 2:3 (2:1) na p.k.

Od úvodních minut měla Slavia převahu, ale spíše takovou tu platonickou, kdy jsme se dostávali ke střele povětšinou z poloviny hřiště. Z tohoto našeho "tlaku" se také zrodila první branka. Bohužel v naší síti. Ve zbývajícím dějství prvého poločasu to bylo z naší strany již o poznání lepší a po sérii tří tyčí a jednoho břevna srovnáváme skóre a těsně před přestávkou se dostáváme do vedení 2:1. V druhé půli jsme i nadále aktivnějším celkem a naši hráči zahazují postupně jednu slibnou šanci za druhou. Samozřejmě i soupeř z Turnova občas nebezpečně zahrozil, ale vždy si vylámal zuby na dobře chytajícím Vykym. V poslední minutě zápasu sahají hosté ke hře bez brankáře a i díky našemu špatnému střídání srovnávají na konečných 2:2. V poháru ČMFS se neprodužuje a proto následují rovnou pokutové kopy. V této dovednostní disciplíně byl o jeden úspěšný pokus šťastnější hostující celek, který postupuje do dalších pohárových bojů. Chtělo by se mi napsat, že našim hráčům zbyly jen oči pro pláč, ale nebyla by to tak úplně pravda, neboť většině zúčastněných to bylo srdečně jedno. Tak tohle se pro příští sezonu musí z gruntu změnit!!!

Postřehy z utkání:

- góly dávali jen ti hráči (hráč), kteří přišli na hřiště odpočatí z lavičky a ne ti co po šesti minutách hry sotva pletli nohama.

- střela do zdi není standardka !!!

- když se k tradičně slabé power play přidá chybné střídání je to jasný gól.

Liberec - Harcov; 2.7.2009 - krajské kolo Poháru ČMFS

SLAVIA TU LIBEREC : LEGNEX JABLONEC NAD NISOU 5:0 kont.

Soupeř se nedostavil a tak jsme si to dali na dvě malé branky i s rozhodčíma :-)

Zákupy; 28.2.2009 - krajské kolo Poháru ČMFS

DÉMONI ČESKÁ LÍPA : SLAVIA TU LIBEREC 4:7 (1:4)

Do zákupské tělocvičny, která je jen o fous větší než můj obývák, jsme přijeli v dezolátním stavu. Někteří byli po plese, někteří měli v nohách dopolední přátelák ve velkém fotbale, další borci pro změnu neviděli balón skoro měsíc, ale hlavním problémem bylo nenominování gólmana...?! Stane se. Do kasy tak musel Lubo, který si tento post chtěl vyzkoušet od doby co ho znám. Vono se v brance totiž nemusí běhat :-) Chytal výborně a nemalým dílem tak přispěl k hladkému vítězství 7:4. O góly jsme se rovnoměrně podělili, jen hamoun Kuzma dal dva :-) Za Slávii TU nastoupili a skórovali: Surin, Kubešák, Kuzma, Houřík, Maroš a Blahič.

Turnov; 9.1.2008 - krajské kolo Poháru ČMFS

FC DALMACH TURNOV : SLAVIA TU LIBEREC 5:1 (2:0)

Do Turnova jsme je-li v tradiční pohárové sestavě, tedy bez přespolních. Předzápasová nálada v týmu byla taková lehce ležérní, což se také odrazilo na našem výkonu. Hned z prvního útoku jsme inkasovali gól. Je jasné, že nikdo z nás nechtěl prohrát, ale tak nějak chyběla výraznější touha po úspěchu a hlavně nasazení. Z herních činností jsme nejvíce odflákli koncovku, ta byla opravdu žalostná. Domácí po většinu zápasu pečlivě bránili a vyráželi k brejkům. Několik, konkrétně pět, jim jich vyšlo a po zásluze postoupili do dalšího kola. Úroveň zápasu rozhodně neodpovídala duelu mezi leaderem Divize A a účastníkem II.Ligy-Západ. Nutno podotknout, že hlavně z naší strany to bylo podprůměrné.

Góly: 1x Radim

Sestava: Petr – Dubák, Lubo, Surin – Brejla, Filip, Radim

Liberec - Harcov; 15.12.2007 - krajské kolo Poháru ČMFS

SLAVIA TU LIBEREC : GREENS LIBEREC 14:1 (6:0)

Dva dny po vítězném druholigovém spielu s SKP Kolín nastupujeme na vlastní palubovce proti mužstvu Greens hrajícím Krajský přebor. Vzhledem k vytíženosti kádru dostávají přespolní volno a do zápasu se staví speciální pohárová formace. Zejména tříčlenný útok s kondorem Milanem, pavoukem Fildou a El Brejlušem je na tento mač řádně natěšen. Zápas má od úvodních minut jednoznačný průběh a je jen otázkou jak velkým rozdílem tento duel skončí. Jelikož nás v mistrovských utkáních trápí koncovka mají naši "útočníci" gólový apetit. Zejména gólman Filda je v útoku k neudržení a sází jednu branku za druhou. Mám dojem, že by některým našim specialistům mohl dát občas nějakou tu lekci v zakončování. Po vítězném zápase, ve kterém jsme vsítili čtrnáct gólů, odcházíme do Menzy na kofolu!!! Někdo i na dvě. Kam ten futsal spěje....? :-(

Góly: 4x Filip, 3x Milan, 2x Brejla, 2x Surin, 1x Dubák, 1x Lubo, 1x Maroš

Asistence: 4x Surin, 3x Maroš, 2x Filip, 2x Milan, 1x Dubák, 1x Lubo, 1x Brejla

Sestava: Petr – Dubák, Lubo, Maroš, Surin – Brejla, Filip, Milan

ŽK: Surin - špatné střídání

Milan - řetízek

Liberec - Harcov; 1.4.2007 - krajské kolo Poháru ČMFS

SLAVIA TU LIBEREC : ANDY LIBEREC 4:5 (1:2)

V letošní sezóně jsme se utkali s Andy Liberec již 2x a bohužel jsme vždy odcházeli se sklopeným hledím. Důvod našich předchozích porážek lze hledat zejména ve špatném vstupu do utkání. Toho jsme se chtěli tentokráte vyvarovat a proto došlo k netradičnímu přeskupení sil a k pozměnění taktiky. V úvodu utkání máme pět velmi nadějných šancí, ale žádnou se nám nedaří gólově realizovat. Povětšinou nás vychytal gólman Zíka hájící branku hostí. Samozřejmě i Andy mají nějakou tu brankovou příležitost, ale dost často narážejí na Petra, který chytal opravdu ve výborné formě. Naše útočná snaha se povětšinou rodila z Davyho myšlenek a jednu takovou gólově zúročil Surin, který si naběhl před branku a pohodlně skóroval. Tento gól padl po téměř jedenácti minutách hry. V čase 14:53 se dočkal i soupeř. Pepa Němec vypíchl míč a hokejovým blafákem srovnal na 1:1. Stejný hráč o minutu později využívá naší špatné autové rozehrávky a prudkou přízemní střelou zvyšuje na 1:2.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten prvý. Šancí si vytvářela obě mužstva dostatek, ale oba gólmani měli toho večera famózní formu. Ve 25.minutě potáhl míč po levé straně Raďas a v plném běhu z úhlu vystřelil. Soupeřův brankář míč chytil a dlouhým výhozem našel jednoho z útočníků hostí a ten se nemýlil, 1:3. Nadějně rozjeté utkání se nám začalo pomalu vymykat z rukou, naštěstí se o dvě minuty později prosadil důrazem ve vápně Surin a snižuje na 2:3. Následně se projevil svým tradičním způsobem Andreas, který si po nefotbalové výměně názorů s Raďasem vyčíhl, kdy se náš hráč bude věnovat opět futsalu a v přerušené hře ho udeřil loktem na trojúhelník. Rozhodčí Poppr to vše viděl a ihned tasil kartu. K překvapení všech pouze žluté barvy!? Fakt nevím za co by měla být "redka" jasnější než za úder v přerušené hře! Ve 28.minutě jsme mohli vyrovnat, ale Bery těsně minul odkrytou branku. Nedáš dostaneš. O chvíli později zahrával soupeř přímý kop a na poslední chvíli do zdi přistoupivší Bery srazil tuto prudkou střelu do vlastní branky, 2:4. Naštěstí nás tento smolný gól nepoložil a byl to právě Bery, který po Davyho vybídnutí snížil na rozdíl jediné branky. V 34.minutě trefují hosté tyč. O minutu později, pro změnu na druhé straně, míjí Maroš úplně prázdnou branku. Dvě a půl minuty před koncem zahráváme rohový kop. Po této standardce vytváříme v pokutovém území závar, v kterém se nejlépe zorientoval Surin a do protipohybu gólmana srovnává na 4:4. Už už to vypadalo, že se bude prodlužovat, ale v poslední minutě se místo naší brejkové situace dostávají k míči hosté a rozhodují tento duel nejtěsnějším možným poměrem 4:5.

Liberec - Harcov; 14.1.2007 - krajské kolo Poháru ČMFS

SLAVIA TU LIBEREC : RKC LIBEREC 17:4 (9:1)

Do tohoto utkání jsme nastupovali v poměrně kombinované sestavě a to pouze se šesti hráči v poli. Bery a Davy dostali od klubu volno, Radim je na antibiotikách, Honza hrál velký fotbal v Německu, Filip je v trestu a Petr jel do Sazka arény na Víkend šampiónů. Sečteno podtrženo účast mizerná. A tak byl do brány narychlo povolán pohárový specialista Petras a do útoku se musel postavit obránce Lubo. Na výkonu mužstva to však nebylo znát. Hráli jsme pohledný kombinační futsal a s chutí jsme si zastříleli. Nevím jestli by mělo nějaký smysl popisovat všech sedmnáct gólů a dalších pětadvacet šancí....asi ne. Vše podstatné je v tabulce. Nutno podotknout, že se hrál korektní futsal bez jediného faulu! Z naší strany se rozhodně nejednalo o nějakou exhibici či báčko. Prostě jsme k tomuto zápasu přistoupili jako k mistráku a v plném tempu jsme odjezdili 2x25 minut hrubého času.

Díky všem za účast a zejména Petrasovi, který nás nenechal ve štychu a přijel z Varnsdorfu pouze kvůli tomuto mači.

Liberec - Harcov; 13.2.2005 - krajské kolo Poháru ČMFS

SLAVIA TU LIBEREC : NERROX LIBEREC 3:4 (3:1)

Hned v úvodu se ujímáme vedení jedna nula, když Surin vystihl chybnou rozehrávku soupeře a posunul míč na Beryho, který se v situaci jeden na jednoho nemýlil. Soupeř srovnává skóre o pět minut později, kdy se po nepříliš dobře rozehraném rohovém kopu řítí tři hráči Nerroxu na jediného našeho obránce. V této fázi utkání to však byla spíše ojedinělá situace, neboť se většinu prvého poločasu hraje před brankou Nerroxu. Z řady šancí se nám daří vytěžit pouze dvoubrankový náskok. O tyto góly se postarali Bery, kterému ideálně naservíroval míč Maroš a Raďas, který potáhl míč po levé straně a jeho střílený centr si obrana Nerroxu srazila do vlastní branky. Druhá půle se nese ve znamení chodícího fotbalu, na který přistupují obě mužstva, neboť nás i soupeře čekají odpolední ligové zápasy. Nízké nasazení a nepříliš dobrá koncentrace se nám bohužel nevyplácejí, neboť Nerrox otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch a postupuje do dalších bojů v poháru ČMFS. Jak padaly branky v druhém poločase? O kontaktní gól na 3:2 se postarali oba arbitři, kteří povolili téměř neregulérní rozehrávku standardní situace alá Igor Gluščevič. Ke srovnání průběžného skóre vedla fatální rozehrávka Beryho, kdy jsme se ve třech probíjeli soupeřovou obranou a takto namazaný míč soupeř využil k rychlému kontru. No a poslední hřebíček do naší pohárové rakvičky zasadil desetimetrový kop za 6 faulů. Tuto penaltu Petras bohužel neudržel v náruči a soupeř otáčí z 3:1 na 3:4. Prohrát o branku s Nerroxem, hrajícím futsalovou divizi, není sice žádná ostuda, ale při vědomí toho, že soupeř není rozhodně v plné síle musíme takovéto zápasy vyhrát rozdílem dvou či tří branek. Holt laxnost se nevyplácí.

Góly: 2x Bery, Raďas

Penalty: Nerrox 1(1), Slavia 0(0)

ŽK: Surin - vstup na hřiště při time outu

Sestava: Petras – Dubák, Lubo, Raďas, Surin – Bery, Filip, Maroš

Nový Bor, 23.4.2004 - finále Poháru ČMFS Libereckého kraje

1.FC KuVok 03 NOVÝ BOR : SLAVIA TU LIBEREC 5:2 (2:1)

V dalším kole poháru ČMFS jsem zavítali do Nového Boru, kde jsme změřili své síly s týmem KuVok Česká Lípa. V této hale se nám z různých důvodů již tradičně nedaří, ale přesto jsme chtěli tohoto soupeře porazit a postoupit do dalších bojů, k čemuž nám měla pomoci defenzivní taktika. Paradoxně hned v první minutě má Dejv na kopačkách úvodní gól, bohužel pálí přímo do náruče pozorného gólmana. Jinak má úvodní část zápasu monotónní průběh, my jsme zalezlí v okolí brankoviště a necháváme do sebe bušit. KuVok si sem tam nějakou šanci vypracuje, ale vše řeší naše obrana či nepřesnost českolipských střelců. V šesté minutě se však snadno obtočí útočník KuVoku okolo Raďase a prohráváme 1:0. Další pohroma přijde hned v následující minutě, kdy dostává Surin žlutou kartu za špatné střídání a o několik málo okamžiků i za faul, čímž posílá Slavii do tří a po zbytek zápasu sleduje utkání z tribuny. V této přesilovce se ujímá soupeř vedení 2:0 a my musíme začít hrát i dopředu. Ještě do poločasu snižuje Raďas na 2:1 a vyrovnání má několikrát na kopačkách Bery. Když však nepřekoná gólmana ani ze samostatného nájezdu, odcházíme do kabin s jednogólovým mankem. Odhodlání vyrovnat, naráží v úvodu druhé půle na chybnou rozehrávku Luba a rázem prohráváme 3:1. Pak si 2x vybere slabší chvilku gólman Petras a na ukazateli skóre svítí hrozivých 5:1. Do branky se z útoku přesouvá Dejv, který hned předvede několik obstojných zákroků. Útok však i nadále nedokáže proměnit své šance a tak se nám do konce zápasu podaří pouze snížit na 5:2.

Góly: Bery, Raďas

Penalty: KuVok 0(0), Slavia 2(0)

ŽK: Dubák, Maroš, Raďas, Surin

ČK: Surin

Sestava: Petras, (Dejv) – Dubák, Lubo, Raďas, Surin – Bery, Dejv, Maroš

Liberec - Harcov; 30.1.2004 - okresní kolo Poháru ČMFS

SLAVIA TU LIBEREC : 1.FC LETKA LIBEREC 3:1 (1:1)

Samotnému utkání předcházely drobné organizační lapálie. Nám jako domácímu týmu předepisují řády ČMFS zajistit halu, a tak vedoucí našeho mužstva s čtrnáctidenním předstihem upřesňuje detaily na katedře tělesné výchovy s odpovědným pracovníkem panem V. Po příchodu do sportovní haly nás vítá rozesmátá vrátná slovy: "Ja o tom zápase slyšela v rádiu, ale jináč mi nikdo nic nesdělil. Takže fotbal asi nebude, protože na lezecké stěně jsou horolezci". [ hmmm iniciativní žena :-( ] Hned nám bylo jasné, že odpovědný pracovník, sklerotický důchodce pan V., opět zapomněl otevřít svůj poznámkový bloček a nikomu nic neoznámil. Po telefonickém rozhovoru s panem V. nám bylo dokonce sděleno, že o ničem neví. Jeho fér jednání gradovalo při dalších pokusech o telefonický kontakt, kdy pro jistotu nezvedal telefon vůbec [že by špatné svědomí?]. Nakonec se nám podařilo s mírným zpožděním vše vyřešit a připravit halu k tomuto důležitému utkání. Místo rozcvičky jsme však šůrovali podlahu pokrytou vrstvou magnesia, natahovali bezpečnostní sítě, sháněli časomíru a řešili tisíc dalších drobností.

Zápas se nakonec přeci jenom uskutečnil, hrálo se 2x20minut čistého času před asi padesátkou diváků, kteří v drtivé většině přišli povzbudit Letku. V našich hlavách se stále honily vzpomínky na loňský debakl se stejným soupeřem, kterému jsem podlehli rozdílem deseti branek. Tuto ostudu jsme samozřejmě nechtěli opakovat a tak taktika velela vycházet ze zabezpečené obrany a pokoušet se o překvapivé útoky. Tomu také odpovídal průběh prvního poločasu, kdy se většinou hrálo na naší polovině, ale bez vážnějších šancí. S přibývajícími minutami jsme začínali přebírat iniciativu my a tato naše snaha byla v 10.minutě korunována gólem ze standardní situace, kdy Radim zahrál gólmanovi soupeře na housle, 1:0. Tento gól se sebevědomím soupeře lehce otřásl a jeho hráči mírně znervózněli, a tak začali používat jejich největší zbraň a to simulování faulů. Ne nadarmo se jmenují Letka od slova létat. Bylo až komické, jak se devadesátikilový pořízci hroutí  i při nepatrném (ne)kontaktu. Tato chytrá, ale nesportovní taktika slavila úspěch, neboť akumulované fauly na našem účtu přibývaly a za každý další faul nad pět se kopal devítimetrový pokutový kop. A právě z jedné takové penalty Letka vyrovnala na poločasových 1:1. Druhá půle byla po fotbalové stránce vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Co se však dělo s fotbalovými pravidly, to se vidí snad jedině na Nymbursku v pralesní lize. Již v páté minutě máme pět akumulovaných faulů, vesměs za nasimulované zákroky a několik žlutých karet za diskusi s rozhodčím. Hráči Letky začínají provokovat a stale to na rozhodčího zkoušejí. Jestliže v prvním poločase kopali tři penalty, pak si v druhém postavili míč na devítku 4x. Co jim to však bylo platné, když proti nim stál v bráně výtečný Dejv, který musel opět z útoku zaskakovat za zraněného Petrase. V 15. minutě se prosazuje koncák Bery a Slavia se tak ujímá vedení 2:1. To už někteří jednotlivci v modrobílých dresech neunesou a začnou si vylévat vztek na celý svět a paradoxně i na oba arbitry, které častují názvy obou pohlavních orgánů. A co na to páni rozhodčí? Ti dělají jako by nic a vesele pískají jednu penaltu za druhou v prospěch Letky. (???) Naštěstí byl tentokráte Pelé doma a tak nedovolil těmto divizním fotbalistům již skórovat. Naopak, minutu před koncem se chopil míče Surin a milimetrově přesným pasem našel zcela volného Beryho, který hned z první zvyšuje na konečných 3:1.

Góly: 2x Bery, Radim

Penalty: Letka 7(1), Slavia 0(0)

ŽK: nepočítaně

Sestava: Dejv – Dubák, Lubo, Surin – Bery, Maroš, Radim

Liberec - Harcov; 9.2.2003

1.FC LETKA LIBEREC : SLAVIA TU LIBEREC 10:0 (5:0)

Tak jsme se poprvé v historii klubu přihlásili do poháru ČMFS. Soupeřem nám byl náš starý známý, Letka Liberec. Na toto mužstvo hrající tvrdý atletický fotbal jsme si jako vždy věřili a nepřipouštěli jsme si nic jiného než postup. Realita utkání byla ovšem úplně jiná a výsledkem je největší debakl v devítileté historii Slavie TU. Hráči soupeře nám dali lekci zejména z produktivity, z taktiky a přístupu k utkání. Rozhodující pro vývoj zápasu byl jeho úvod, kdy první tři střely soupeře skončily v naší síti a na druhé straně hřiště gólman Letky doslova čaroval při šancích našich útočníků. Nemalý díl viny na tak kruté porážce má samozřejmě i naše obrana a zejména útok, který nebyl schopen ani jednou skórovat a o obranné činnosti útočníků se snad ani nedá mluvit. Ale dost sypání popele na naší hlavu, soupeři prostě vyšlo na co šáhnul a my neměli svůj den.

Góly: nikdo!!! (hráno 2x25 min)

Sestava: Petras – Dubák, Kraťas, Surin – Aziz, Bery, Lubo