Vánoční turnaj - Varnsdorf, 27.12.2019

Turnaj byl vypsán pro hráče ve věkové kategorii 35 let a starší. Výjimkou byli pozvané osobnosti z řad bývalých, ale i aktivních hráčů běhajících po ligových či druholigových trávnících. Jak se na palubovce brzy ukázalo, věková hranice byla velmi, velmi orientační. Povětšinou proti nám hráli borci o 10-15 let mladší. Ale co, jednalo se o vánoční pohodový turnaj a tak jsme to i brali.

První zápas jsme ještě zvládli a připsali si 3 body za vítězství 4:1 nad týmem Pelikán. Pak už to s námi šlo z kopce. Varnsdorf 2:4, Hovi Team 2:7, Vilémov 0:2.

Sestava: Paurák - Surin, Jirka B. (1G), Honza B. (1G), Bery (1G) - Blahič (1G), Dubák (1G), Apoke (1G), Brejla (2G)

 

hhhhhh

Liberec, Hala TU, 19.- 21.3.2010

Jelikož se tento tradiční turnaj hrál v březnu a teď je srpen, moc podrobný a aktuální článek to nebude. Co k turnaji říci. Zklamání. Jak výsledkové, tak i herní. Zápasy ve skupině jsme v předchozích ročnících vyhrávali s přehledem a povětšinou bez obdržené branky. Tentokráte jsme hned v úvodu prohráli! Ne, že by nás soupeř přehrál, ale z jedné náhodné akce vsítil branku a my se s tím nedokázali vypořádat. Náš herní projev byl laxní a snad i bez touhy vyhrát. Po menší bouřce v kabině se atmosféra pročistila a proto následující dvě utkání byly krapítek o něčem jiném. Oba duely jsme vyhráli a přeci jen postoupili z prvého místa ve skupině. V osmifinále jsme sfoukli poměrem 8:0 FC 158 Jablonec n/N a mohli v klidu vyhlížet nedělního soupeře pro čtvrtfinále. Tím byl KV Stav - mužstvo složené z bývalých hráčů Alfy. Přestože se dva naši hráči zlískali jak mužici, tak jsme v okleštěné sestavě na soupeře doslova vlétli a postupně se ujali vedení 2:0. Jasně vyhraný zápas jsme však dokázali dovést, až k penaltovému rozstřelu, v kterém byl šťastnější Dodo a spol. Naivní hra při soupeřově power play nás pravděpodobně stála vítězství v turnaji, neboť největší favorité buď nepostoupili, nebo vypadli ve stejném kole jako my. Škoda :-(

Za Slavii TU měli nastupovat a občas i nastoupili: Maky - Blahič, Maroš, Raďas, Milan - Apoke, Bery, new Jirka, Surin

 

ffffff

Liberec, Hala TU, 13.- 15.3.2009

Do desátého ročníku populárního Genusu jsme nasadili pouze jeden celek tzv. béčko, které je však áčkem a béčkem bývalo pouze v dobách, kdy jsme ještě žádné béčko neměli :-) Áčko jsme letos nepřihlásili, neboť Dubákovi se nechtělo, Bery dal přednost sálovce ve Vanďáku a Surin to sám neuběhá.

Letošního ročníku se zúčastnil zatím historicky nejmenší počet týmů a to pouhých 28 celků což je 3x méně než v roce 2000. Škoda...

Za Slavii TU nastoupili: Maki - Blahič, Kubešák, Maroš, Raďas - Apoke, Dejv, Milan, Houřík.

Skupinu vyhrálo té-účko bez ztráty bodu. V osmifinále si kluci lehce poradili s libereckými Medvědy 4:1. Ve čtvrtfinále porazili tradičního účastníka Copia team 2:1. V semifinále stačilo aby dal Kubešák pecku a šlo se dál. Bohužel neproměnil a slovenský celek Tango Senica toho využil a v pokračujícím penaltovém rozstřelu Slavii sestřelil (2:3 na p.k.). V zápase o třetí místo se tentokráte přiklonila štěstěna na stranu domácího celku a ten zvítězil nad MSV Liberec 3:2 na p.k.

Třetí místo je docela dobrý flek. GRATULUJI !

 

c ccc     

Liberec, Hala TU, 28.-30.3.2008

Stejně jako loni jsme na populární "Genus" nasadili dva kompletní týmy.

Slavia TU "A" nastupovala v tradiční sestavě a v tradičních retro dresech, v kterých odehrála většinu z předchozích osmi ročníků tohoto turnaje. Do branky se postavil Viky, obranné činnosti se věnovala čtveřice - Davy, Dubák, Lubo, Surin a v útoku se střelecky prosazovali Bery s Jirkou doplněni o, před turnajem druholigistu po turnaji ligouše (Most), Šíšu.

Druhá půlka hrající pod hlavičkou našeho oddílu - Slavia TU "B" s přívlastkem Credium (název nového sponzora) se tak nějak vykrystalizovala z naplavenin :-) do Slávie příchozivších během několika posledních let. V brance se poněkud překvapivě objevil Filip, povětšinou hájící branku pravověrných, v obraně tvrdili muziku Maroš, Raďas, Milan (z Mapy Č.L.) a v útoku se o skórování starali Apoke, Milan a Tomáš.

Sobotní základní skupiny a ani první kolo play-off bojů nepřinášejí povětšinou žádná překvapení. V osmifinále se občas nějaké to překvápko urodí, ale letošního ročníku se to netýkalo. V nedělních ranních zápasech se však může stát ledasco. Zejména pokud se protáhnou pozápasové sobotní oslavy. S tímto problémem jsme se potýkali v prvních 5-ti ročnících a snad právě proto nám vítězství v tomto oblíbeném turnaji stále chybí.

Ve čtvrtfinále narazilo A-čko na soupeře z řad nejtradičnějších, mužstvo Hostr-Alex. Oba mančafty se detailně znají a jelikož se setkáváme již pouze na turnajích, kde se hraje na deset nebo patnáct minut hrubého času, tak tyto duely povětšinou končí remízou. Nejinak tomu bylo i tentokráte. V penaltovém rozstřelu jsme měli pevnější nervy my a postoupili jsme tak mezi semifinálovou čtyřku. Do final four se s ještě větší dávkou štěstí probilo i "bégo", které proti Alfě srovnávalo v poslední minutě hry a stejně jako my se do semifinále dostali pomocí pokutových kopů.

Turnajový los nám přál, neboť jedna polovina týmu postupovala spodní částí pavouka a druhá částí horní. ...při troše štěstí jsme si to mohli rozdat ve finále :-) To by jsme však museli z cesty odstranit mužstvo Andy Liberec, které je v současné době na Liberecku téměř neporazitelné. První pokus mělo A-čko, ale po vyrovnaném boji jsme podlehli. Soupeř se dostal do vedení střelou ze značky pokutového kopu, 1:0. Na tuto branku jsme ještě dokázali reagovat, ale po našem vyrovnání jsme vyrobili dvě chyby v obranné fázi a do finále šel náš protivník. B-čko mělo o poznání lehčího soupeře Union Pilsbar a roli favorita splnilo bezezbytku.

Boj o třetí místo raději nebudu popisovat, neboť výkon některých jedinců byl neskutečně laxní, až trapný a teprve za stavu 0:4 pro soupeře se začalo pořádně makat. Málem se nám podařilo vyrovnat, ale kluci z Union Pilsbaru to sehráli takticky na jedničku a zaslouženě skončili bronzoví.

Do finále měli o něco lepší vstup naši borci, ale s přibývajícími minutami začínalo být přeci jen jasné, kdo třímá otěže zápasu pevně ve svých rukou. Konečný výsledek 2:0 pro Andy jen podtrhl jejich letošní libereckou suverenitu.

Konečné pořadí: (turnaje se zúčastnilo 41 mužstev)

1. Andy Liberec

2. Credium Slavia TU „B"

3. Union Pilsbar

4. Slavia TU „A"

5. SK Nerrox

6. SK Alfa Lberec

7. Masters Of Tle Game

8. Alex Liberec

Nejlepší hráč: Milan Bobek (Credium Slavia TU)

Nejlepší brankář: Václav Kulhavý (Union Pilsbar)

Nejlepší střelec: Miroslav Král (Andy)

  

77

Liberec, Hala TU, 9.-11.3.2007

Po předloňské stříbrné a loňské bronzové příčce jsme se letos rozhodli postavit dva týmy a konečně tak dobýt vytouženou trofej. Jak rozdělit kompaktní celek na dvě vyrovnaná mužstva? Toť otázka hodna otce Fura z kdysi populární soutěže Pevnost Boyard. Rozhodnutí padlo, jak jinak, u piva v restauraci Menza. "Mužstvo se rozdělí klasicky! Na mladé a ještě mladší." Mladé mužstvo hrálo pod hlavičkou Slavia TU 94 (rok založení pozn. autora) a juniorka pod názvem Slavia TU 07.

  Slavia TU 94 nastupovala ve složení Filda - Dubák, Davy, Lubo, Surin - Bery, Drobňas, Jirka a nutno podotknout, že letošní turnaj ji výsledkově moc nevyšel. Proto jen telegraficky: Po návratu z divizního zápasu v Rakovníku mělo naše mužstvo na spánek slabých pět hodin, neboť jsme do LB přifrčeli v jednu hodinu v noci a nemilosrdný turnajový los nás posílal na palubovku již v 7:00 hodin ráno!!! V takto brutální čas jsme vstoupili do turnaje dvěma remízami v poměru 0:0 a 1:1 a s tradičním postupem z prvého místa to vypadalo bledě. Následující dvě výhry 2:0 a 3:0 nám naštěstí zaručily prvenství ve skupině a vydláždily tak cestu do vysněného finále. Většina spolufavoritů turnaje se totiž ocitla v druhé části pavouka. První kolo play off se narozdíl od skupin nehrálo na srandovních 1x8 minut hrubého času, ale na 1x12 minut hrubého času :-) Soupeřem nám byl celek Lucky Star Liberec, který se během zápasu dostal třikrát na naší polovinu. Toto trojnásobné překročení půlící čáry stačilo soupeři, spolu s našim vlastním gólem, na remízu 2:2. V zápase jsme nastřelili čtyři tyče a většinu z dvanácti minut odehráli v brankovišti soupeře. Nic naplat, čekaly nás pokutové kopy. Filda první chytil, ale Surin trefil pouze tyč. V druhé sérii se ujal soupeř vedení 1:0, neboť Jirka svou sedmičku napálil do gólmana. V třetí sérii Filda opět chytil a vše leželo na bedrech kanonýra Beryho. Bery bohužel umístil míč doprostřed branky, kde stál připravený gólman soupeře a my byli vyřazeni. The END.

  Slavia TU 07 měla na regeneraci mnohem více času, neboť do turnaje vstupovala až ve třičtvrtě na jedenáct. Bohužel někteří playeři se na poslední chvíli omluvili pro údajná zranění a tak juniorka sehrála celý turnaj s pouhými pěti hráči v poli! Slavie TU 07 nastupovala v následujícím složení: Petr - Milan, Raďas, Radim - Apoke, Maroš. Naši mladí s věkovým průměrem 28,4 let (A-čko 29,7 let :-) měli o trochu těžší los, neboť se ve skupině střetli s Andy Liberec. Druhé místo v grupě "nulasedmičku" paradoxně nakoplo a s přehledem se probila do semifinále, kde po velmi nadějně vypadajícím úvodu prohrála s pozdějším vítězem Alfou Liberec hrající pod hlavičkou Union Pilsbar. V zápase o třetí místo to však byl opět koncert a po výsledku 3:0 porazila "juniorka" :-) Makro Liberec a získala tak bronzové medaile!

  

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

  

2006

Liberec, Hala TU, 10.-12.3.2006

Do letošního v pořadí již sedmého "Genusu" se přihlásilo "pouze" šestatřicet týmů. Přesto i nadále zůstává Liberec Open jedním z největších a pro nás i nejprestižnějších turnajů. Po loňském druhém místu jsme letos pomýšleli ještě o stupínek výš. Poučeni z předchozích chyb, kdy náš kádr čítal sedm hráčů (po zranění Maroše pouhých šest), jsme letos sestavili dvě kompletní čtyřky. V brance chytal tradičně Filip. Do obrany se postavil Surin, Lubo, Raďas a na místo Dubáka, který si válí šunky ve Švédsku, byl povolán Dejv Musil. Pro Dejva M. to byl návrat na rodnou hroudu po dlouhých osmi letech. (Dejv M. je spoluzakladatel našeho futsalového oddílu, ale po dokončení studií za náš klub již nenastupoval). V útoku hráli Bery, Maroš, tradiční turnajová posila "kondor" Milan a na místo Dejva D. zapůjčeného do Manchesteru Honza hostující u nás z EMU Doksy.

Ve skupině většinou všechny zápasy vyhráváme a letošní ročník nebyl výjimkou. V prvním utkání na nás čekal liberecký Literpool, který jsme zdolali 4:0. O branky se postarali 2xHonza (Maroš, Dejv M.), Lubo (Milan) a Dejv M. (Honza). V druhém utkání jsme si stejným poměrem poradili s týmem Kautex Textron Kněžmost. Góly stříleli 2xBery (Maroš, Honza) a 2xHonza (pokaždé Dejv M.). V posledním utkání základní skupiny jsme poprvé dovolili skórovat i našemu soupeři, kterým bylo staré známé RKC Liberec. Do dvoubrankového vedení nás poslal dvěma góly Honza, asistenci za nahrávku si připsali Milan a Maroš.

V prvním kole play off jsme si lehce (6:0) poradili s mužstvem Balada Sport. Do listiny střelců se postupně zapsali střelecky disponovaný Honza (Milan), Maroš (Dejv M.), 2x opět Honza (Dejv M., Milan), Bery (Raďas) a Dejv M. (Bery). Osmifinálový protivník mužstvo Aliens Liberec si odneslo stejně jako předchozí soupeř šestigólový našup. Brankové konto "Vetřelců" svými přesnými zásahy zatížili Maroš (Bery), Dejv M (Bery), Bery (Lubo), Honza (Milan), z penalty gólman Filip a poslední zásah do černého patřil Raďasovi, kterému asistoval Bery.

V nedělním čtvrtfinále na nás čekal první nebezpečný soupeř poskládaný speciálně na tento turnaj z futsalistů několika libereckých klubů. Mužstvo hrající pod hlavičkou Realmont produkovalo vcelku pohledný futsal a hlavně střílelo hodně gólů. Proto jsme začali opatrně a z obrany. Úvodní dvě střely (nikterak nebezpečné) patřily soupeři, ale prvním kdo rozvlnil síť byl po spolupráci s Berym Dejv M. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující gól, se kterým se po zbytek utkání soupeř nedokázal vyrovnat. Soupeř se úplně sesypal psychicky a začal sbírat jednu kartu za druhou. Početně oslabeného soupeře jsme dorazili dvěma brankami, o které se postaral Honza (Dejv M.) a Bery (Milan).

Horní část pavouka byla výrazně jednodušší než ta naše a tak bylo všem v hale jasné, že se bude hrát předčasné finále. Našim semifinálovým soupeřem byl v severních Čechách určitě nejméně oblíbený (lidsky) tým Andy Liberec. Zápas to byl víc než vyrovnaný, v němž se vyznamenali zejména oba brankáři. Andy mělo sice územní převahu, ale my měli minimálně tři gólové šance. Bohužel zůstalo pouze u šancí a proto zahřmělo na druhé straně. Exligový Pepa Němec se prosadil svou pověstnou tvrdou střelou od pravé postranní čáry a z postupu se radoval soupeř.

V boji o třetí místo a zároveň i hodnotné ceny na nás čekala Glória Chrastava. Soupeř se rozhodně nemínil porazit sám a donutil nás hrát na plné obrátky. Síly už docházely a motivace po prohraném semifinále byla také menší. Přesto se ukázalo, že máme ve svém středu jednoho pravého profesionála. Jakmile se Milan dozvěděl, že za třetí místo je krom jiné i poukázka na odběr zboží v hodnotě deset tisíc v prodejně firmy Umbro, ihned prohlásil, že nám ten třetí flek vystřílí. Jak řekl, tak i učinil. Dvěma góly odsoudil Glórii ke čtvrtému místu a nás poslal na třetí flek.

Pří vyhlašování vítězů byl Filip direktoriátem turnaje vyhlášen nejlepším gólmanem. Během tří dnů kryl nespočet nebezpečných střel a náš tým v určitých chvílích turnaje vyloženě držel nad vodou. Za jeho záda se dostaly pouhé dvě střely. Což ocenil i hlavní sponzor turnaje šekem v hodnotě deseti litrů na odběr profi nářadí v podnikové prodejně Alfa Varia.

 

Liberec, Hala Dukla, 17.12.2004

Původně jsme se z turnaje museli odhlásit pro nedostatek hráčů. Hlavní organizátor Miky na nás však naléhal, abychom svou přihlášku nestahovali, že turnaj je již nalosován, a že je ochoten sehnat nám nějaké posily (nakonec nebylo zapotřebí). Z vlastní zkušenosti víme, jak náročné je turnaj zorganizovat a jak naštve, když za odhlášený tým není náhrada. A tak jsme zmobilizovali veškeré lidské zdroje a v počtu šesti hráčů jsme do haly na Duklu dorazili. Ovšem pouze obrana nastupovala ve složení, které je obvyklé v Krajském přeboru a to ve složení Dubák, Raďas a Surin, před nimi operovala trojice útočníků Apoke, Dejv (den před turnajem se vrátil po půl roce z Anglie) a Maroš. Do brány byl připraven Gabri, který byl později vyhlášen, zcela zaslouženě, nejlepším gólmanem turnaje.

Ve skupině B na nás postupně čekali RKC Liberec, FC Malibu Mladá Boleslav a Continentál Česká Lípa. Do áčka byli nalosováni divizní Andy Liberec, Host-Alex Liberec, FC Glória Chrastava a FC Mapa Česká Lípa. Ve skupinách se hrálo na 2x15 minut hrubého času a do play off postupovaly vždy první dva týmy, které se střetly dle systému 1A vs. 2B a 1B vs. 2A.

Slavia TU Liberec vs. RKC Liberec 3:1 (2:0)

3.min - Za Marošovi asistence skóruje Raďas, 1:0.

8.min - Po biliáru, do kterého se zapojil Maroš, břevno a gólman soupeře zvyšuje na 2:0 Apoke.

18.min - Soupeř rozehrává roh a vracející se Dubák nestačí pokrýt nabíhajícího útočníka a ten snižuje na 2:1.

19.min - Apoke se řítí sám na gólmana.

23.min - Apoke se řítí sám na gólmana.

25.min - Apoke se řítí sám na gólmana.

26.min - Surin rozehrává standardku na Maroše, ten míří na branku soupeře, kde Raďas doráží na konečných 3:1.

Slavia TU Liberec vs. FC Malibu Mladá Boleslav 3:1 (2:0)

8.min - Surin vybojoval míč, narazil si s Apokem a skóruje do prázdné branky, 1:0.

15.min - Dejv trefuje tyč a Dubák doráží na 2:0.

21.min - Po faulu Gabriho v pokutovém území kopou FC Malibu penaltu, 2:1.

14:58,3 - Při power play soupeře uzavírá gólový účet Dubák. Asistenci za nahrávku si připisuje Raďas.

Slavia TU Liberec vs. Continental Česká Lípa 2:1 (1:1)

7.min - Surin to s kličkami trochu přehnal, soupeř ho připravuje o míč a ujímá se vedení, 0:1

14.min - Maroš nahrává Apokovi a ten srovnává poločasové skóre, 1:1.

19. min - Maroš nahrává Apokovi a ten posílá Slavii TU do vedení, 2:1.

Ze skupiny postupujeme z prvého místa a v play off na nás čeká Hostr-Alex Liberec.

Slavia TU Liberec vs. Hostr-Alex Liberec 1:3 (0:1)

4.min - Surin blokuje prudkou střelu tak nešťastně, že odkulhal s výronem kotníku. Od této chvíle po celou dobu prvého poločasu hrajeme pouze s jediným hráčem na střídání.

7.min - soupeř se po kombinační akci ujímá vedení 0:1, bohužel náš útok v tom obranu nechal pěkně vykoupat.

12.min - Apoke trefuje tyč.

18.min - Po rozehrání rohu nachází Apoke volného Maroše a ten srovnává na 1:1.

19.min - Soupeř zahrává standardku, z které trefuje Raďase a od jeho zadních partií se odráží míč k osamocenému útočníkovi, 1:2.

25.min - Hrajeme vabank. Soupeř se dostává na naší polovinu, kde míč prochází mezi nohama jednoho z našich obránců a nedůrazně pokrytý útočník zvyšuje na 3:1.

29.min - Hrajeme power play, ale víc než jednu šanci nám soupeř nedovolil.

Zápas o třetí místo.

Slavia TU Liberec vs. RKC Liberec 2:1 (1:0)

1.min - Zcela vyčerpaní nastupujeme k zápasu o třetí místo.

5.min - Po ztrátě míče v útočné fázi se řítí jeden ze soupeřů na Surina, který i přes zranění naskakuje do obrany, a v plném běhu ho obstřeluje. Gabri nestačil reagovat, 0:1.

7.min - Dejv trefuje tyč.

11. min - Apoke trefuje tyč a zvyšuje tak ve svém střeleckém minisouboji s Dejvem skóre na dvanáct tyčí ku Dejvovým osmi.

14.min - Dubák neskóruje ani do zcela odkryté brány soupeře.

18.min - Gabri má zakrytý výhled a soupeř toho využívá k navýšení skóre, 0:2.

19.min - Raďas odkulhal se zraněným kolenem.

22.min - Apoke nedokázal překonat ležícího gólmana.

27.min - Surin nahrává Raďasovi a ten snižuje na 1:2.

30.min - Prohráváme souboj o třetí místo. Je nasnadě, že za tímto výsledkem a částečně i za semifinálovou prohrou stojí rozdílné počty playerů na lavičce. Většina soupeřů vystřídala během turnaje osm až deset hráčů do pole. My jsme se v pěti utkáních museli spokojit s šesticí hráčů, kteří během jediného dne odehráli 150 minut a v závěrečné fázi museli bojovat nejen s kvalitními soupeři, zraněními, ale i totálním fyzickým vyčerpání.

Jinak hodnotím turnaj velmi pozitivně, jak z pohledu organizace tak i přístupu našich hráčů, kteří předváděli po celou dobu velmi dobrý futsal. Gólman Gabri byl dokonce vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Fotbalová sobota pro nás končí až v restauraci V Ráji, kde jsem u G10 nabírali ztracené kilokalorie a vše náležitě rozebrali a zhodnotili.

 

Liberec, Hala TU, 22.-24.4.2005

Stejně jako pět předchozích  sezón i letos jsme se přihlásili na populární „Genus“, nebo-li Liberec Open 2005. Turnaj začal slavnostním zahájením, na kterém jednatel společnosti Alfa Varia prezentoval ceny pro nejlepšího hráče, gólmana a střelce. A právě šek na odběr zboží za téměř dvanáct tisíc pro kanonýra turnaje nás velmi zaujal. Našim tradičním střelcem je Bery a tak bylo rozhodnuto, že proti slabším soupeřům budeme hrát právě na něj.

Skupinou jsme projeli jak francouzský rychlík TGV a jak známo ten zastavuje pouze na hlavních stanicích. Postupně jsme rozstříleli mužstvo Útlum Liberec 6:0, Smršť Liberec 5:0 i Zelenou Louku Devils, opět 6:0.

V prvním kole play off na nás čekal AC Alians Liberec, který stejně jako předchozí protivníci obdržel búra. Přesněji řečeno, zápas jsme lehce vyhráli tradičním výsledkem 6:0. Větším problémem než soupeř bylo zranění kapitána Maroše, který z palubovky odkulhal a do dalších bojů již nemohl ze zdravotních důvodů zasáhnout.

Teprve v osmifinále na nás čekal opravdový konkurent na postup, divizní Hostr-Alex. Pryč jsou doby, kdy jsme na tento tým neuměli zahrát a tak si při vstupu na hřiště docela věříme. Zápas je od prvních minut vyrovnaný a dlouho se hraje bez gólu. Prvním, kdo rozvlnil síť, byl tentokrát soupeř a nám nezbývalo nic jiného, než přidat obrátky a pokusit se o totéž. Necelé tři minutky před závěrečným hvizdem se Bery natahuje po kolem letícím míči a v pádu vyrovnává. Ve zbývajícím čase se již nic důležitého nestalo a tak následují pokutové kopy. Za Slávii otevírá skóre Surin, soupeř dorovnává, Bery opět strhává vedení na naší stranu, soupeř opět dorovnává. Ve třetí rozhodující sérii zaváhal Milan a soupeř měl matchball. Naštěstí stál v brance ve výborné formě chytající Filip a skvěle zneškodnil soupeřův pokus. Od této chvíle kopaly týmy vždy po jedné penaltě, až do úplného rozhodnutí. Penalty trvaly déle než samotný zápas a rozhodnutí padlo až v deváté sérii, Bery dal – Filip chytil a Slavia TU se probojovala do čtvrtfinálové skupiny.

Prvním soupeřem ve skupině nám byla Akuma Mladá Boleslav, kterou jsme porazili pouze 1:0, ale zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou. V dalším duelu jsme se střetli s týmem Peguform Bohemia a museli jsme třemi góly otáčet nepříznivé skóre na konečných 3:1. V posledním zápase skupiny na nás čekala prvoligová Alfa Liberec. My jsme si mohli dovolit luxus porážky, kdežto Alfa k postupu musela nutně bodovat. Se soupeřem hrajícím o tři soutěže výše jsme kupodivu snadno drželi krok a nebýt unáhlenosti našich střelců, mohli jsme dát  tři čtyři góly. Góly však střílela Alfa a rázem vedla 2:0. S tímto stavem jsme se však nechtěli smířit a přestože nám o nic nešlo, začali jsme hrát na hranici svých možností. V závěrečných minutách jsme Alfu doslova přikovali k brance a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Ke gólu však vedla až akce z poslední minuty utkání. Bery tělem odstavil jednoho z obránců Alfy a do uvolněného prostoru vnikl Surin, který si položil gólmana Zíku a střelou do protipohybu snížil na 2:1. Zápas jsme po velkém boji stejným výsledkem i prohráli. Krom první porážky v turnaji byla kaňkou na našem výkonu i zcela nesmyslná výměna názorů mezi Milanem a Berym.

Tato rozepře byla před semifinálovým duelem naštěstí zapomenuta a proti dvojnásobnému vítězi turnaje, Glorii Chrastava, jsme tak mohli předvést zodpovědný a snad i nejlepší výkon v turnaji. Po celou dobu utkání jsme Glorii k ničemu nepustili a góly Beryho a Dejva jsme zvítězili 2:0.

Ve finále nás opět čekala Alfa Liberec. Po zkušenosti ze čtvrtfinálové skupiny, kdy jsme byli Alfě více než vyrovnaným soupeřem, jsme do utkání vstupovali ofenzivně naladěni. Většinou se hrálo na polovině soupeře, ale ten nás skvěle bránil a těch málo šancí co jsme měli, zneškodnil gólman. Ofenzivní pojetí hry se nám nevyplatilo v osmé minutě, kdy se po nepřesné přihrávce před pokutovým územím „řítili“ dva hráči soupeře na jediného našeho obránce. Škoda, že se chybující hráč rychleji neotočil a nepokusil se o napravení své hrubky. Takto se Alfa snadno ujala vedení 1:0. Ve zbývajícím čase se i nadále hrál pohledný futsal, který musel diváky bavit. Slavia se urputně snažila o vyrovnání a s přibývajícím časem začala i riskovat. Na to však hráči Alfy čekali a v poslední minutě gólem do téměř prázdné branky navýšili skóre na konečných 2:0.

Druhé místo je pro nás samozřejmě úspěch, který bylo nutné oslavit. Oslavy probíhaly ve velkém stylu a vrcholem byla akcička v naší oblíbené Menze. Jak pravil štamgast Chorche „Tohle Menza nezažila už pěkně dlouho“.

Když Slavia, když Slavia nastupuje ………….

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

Tiskovou zprávu z turnaje naleznete zde.

 

Za Slavii TU hráli a góly stříleli: Bery (15gólů), Milan (6), Dubák (4), Dejv (4), Lubo (2), Surin (1), Maroš a Filip.

nnn

nnn

Liberec, Hala TU, 29.-30.05.2004

Turnaje Nisa Cup se účastnilo 15 týmů rozdělených do tří skupin. Slavia TU byla zařazena do "béčka" a hned na úvod ji čekal velmi těžký soupeř, Hostr Alex.

Alex se sice již v první minutě ujal snadno vedení, ale přesto po celou dobu utkání tahal za kratší konec. Naše šance se rodily až neskutečně snadno. Kdyby na konci utkání svítilo na výsledkové tabuli skóre 8:2 pro Slavii, nikdo by se nemohl divit. Bohužel se nám podařilo skórovat pouze jednou, a proto konečný výsledek zněl 1:1.

V dalších třech utkáních základní skupiny jsem pouze honili skóre, abychom při případné rovnosti bodů s Alexem skončili na prvém místě a vyhnuli se tak v play-off psychopatickému celku Letka Liberec. Nakonec jsme tíženého prvého místa ve skupině dosáhli, neboť hráči Alexu ztratili v posledním utkání dva body za remízu. Takové zaváhání se nám naštěstí vyhnulo a po výsledcích 4:0 s AC Slovan Liberec, 7:1 s SF EMU Doksy-Česká Lípa a 3:1 s C.H.S. United Jablonec nad Nisou jsme obsadili prvé místo ve skupině.

V úvodním kole play-off jsme lehce přejeli Continental Česká Lípa 4:1 a v semifinále na nás čekal SK Nerrox. Úvod zápasu nám dokonale nevyšel a prohráváme brzy 1:0. Na tento gól však stačíme díky Márošovi odpovědět, ale po dalších třech chybách končí poločas 4:1 pro soupeře. O přestávce jsme se však hecli a ve druhé půli spouštíme doslova fotbalový uragán. Hráči Nerroxu chvílemi nevědí, která bije a my začínáme postupně smazávat tříbrankové manko. Pět minut před koncem utkání vede Nerrox pouze o jednu branku a my máme nadále spoustu šancí. Ty se nám však již nepodařilo proměnit a tak po velmi kvalitním výkonu v druhé půli prohráváme 4:3.

V souboji poražených semifinalistů se utkáváme s týmem 1.FC KuVok 03 Nový Bor, který nás vyřadil z letošního poháru ČMFS. Z tohoto důvodu máme soupeři rozhodně co vracet. Hráči KuVoku se snažili, ale byla na nich vidět únava a zklamání z prohraného semifinále. My však soupeře vůbec nešetříme a porážíme ho 2:0.

Sestava: Dejv – Dubák, Lubo, Raďas, Surin – Milan, Mároš, Zéla

Fotbal je sice kolektivní hra, ale tentokráte musím vyzdvihnout individuální výkon a zejména střeleckou potenci Mároše, který vsítil 8 gólů (spolu s Němcem z Letky nejvíce). Nutno podotknout, že nejméně při pěti brankách si míč důsledným napadáním soupeře vybojoval sám a pak nekompromisně skóroval.

zvětšit novinový článek zvětšit foto

    

LLLLLL

Liberec - Harcov 9.4.-11.4.2004

Letošního ročníku „Genusu" se zúčastnilo 50 týmů rozdělených do 12 skupin. Naše Slavia TU byla zařazena do grupy CH spolu s libereckými týmy Plastkov, Syban a N.I.C. V úvodním zápase lehce porážíme mužstvo Plastkov Liberec 4:0, když se do listiny střelců 2x zapsal Dubák a po jedné brance vsítili Bery a Radim.

V druhém utkání vítězíme nad týmem Syban Liberec 3:0. Naše vítězství se však nerodilo vůbec snadno, neboť proti nám stál houževnatý a bojovný soupeř, přesto se díky přesným zásahům Beryho, Raďase a Dejva radujeme z jednoznačného vítězství. Nemalou zásluhu na tomto výsledku má však i gólman Filip, který za bezbrankového stavu zlikvidoval pokutový kop.

V posledním utkání ve skupině jsme si s chutí zahráli s týmem N.I.C. a opět se nadělovalo. O góly v soupeřově síti se postarali Dejv, Surin a Bery. Výsledkem 3:0 jsme ukončili naše působení v úvodní fázi turnaje a bez ztráty kytičky tak vyhráli základní skupinu.

V prvním kole play-off na nás čekalo mužstvo Viagra team a hned v úvodu jsem zakusili dosud nepoznané, soupeř nám vstřelil gól. Na tuto ojedinělou střelu však odpovídáme brankostrojem, když se postupně trefují Radim, Dejv, Surin, Bery, Dubák a 2x Raďas.

O celkovém umístění se však vždy rozhoduje až v nedělním dopoledni. Našim dalším soupeřem v turnajovém pavouku byl starý známý z krajského přeboru, Nerrox Jablonec nad Nisou. Na toto veledůležité utkání hrané od třičtvrtě na jedenáct se nedokázal včas probudit náš předseda a obránce v jedné osobě Lukáš Dubový. A tak do utkání nastupujeme pouze s jedním hráčem na střídání. Jelikož je Dubák již na cestě, nešetříme silami a od prvních minut soupeře přehráváme. Vytváříme si několik slibných příležitostí, které bohužel naši útočníci nedokáží proměnit. V sedmé minutě se po uklouznutí Surina řítí na naší branku tři soupeřovi hráči, kteří však troskotají na dobře chytajícím Filipovi. O další dvě minuty později napravuje Surin své předchozí zaváhání a za přispění chybující soupeřovy obrany snadno otevírá účet zápasu. Naše radost z vedení však netrvá příliš dlouho a díky ležérnímu přístupu našich útočníků v obranné fázi se daří soupeři ještě v téže minutě vyrovnat. Utkání se schyluje ke konci a všichni již myslí na pokutové kopy. V tuto chvíli však přejímá otěže zápasu do svých rukou rozhodčí Štěpán Hanuš, mimochodem student Technické univerzity, řídící toto utkání jako hlavní arbitr. Po tuctovém faulu vykazuje Dubáka na 2 minuty na trestnou lavici a hrubě tak ovlivňuje vývoj utkání. Nerrox využívá početní výhodu a rozhoduje druhým gólem o svém postupu. Na výsledku 2:1 již nic nezmění ani Dejvova povedená střela do břevna a poskakující míč na brankové čáře.

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

zvětšit foto zvětšit foto

Zákupy 21.6.2003

Psal se dvacátý první červen, léta páně 2003. Byl první letní den a víkendovou pohodu na hřišti před penzionem „Na Slunci“  která byla v plném proudu, nemohlo nic narušit. Šestice rekreantů, kypících mládím zapouzdřeném v tělech srovnatelných snad jen s hrdiny antických bájí a duševním potencionálem nevšedních rozměrů netušila, jak překvapující budou a kolik netušeného přinesou následující okamžiky.

Kolem druhé hodiny odpolední se znenadání v areálu  bývalé zotavovny objevil brunátný a jízdou na kole evidentně zmožený majitel objektu, jinak zapálený futsalista pan Beránek. Seskočivše z bicyklu a popadnuvše dech, jal se formulovat nesmělé, zato ale o to více překvapující pozvání na futsalový  turnaj v nedalekých Zákupech. Tomu přeci nešlo odolat a tak zazněla jednohlasná a jednoznačná odpověď, odpověď, kterou každému jeho sportem prosycené srdce diktovalo. Ano. Nikomu nevadila prohýřená páteční noc, nikoho nezajímal alkohol v žilách nashromážděný poctivou rekreantskou konzumací v průběhu dne. Ne. Najednou viděli všichni věci zcela jinak a vytýčili sobotnímu odpoledni zcela odlišné cíle. Vyhrajeme. Oslabeni, v malém počtu, ale přesto vyhrajeme. To jediné znělo v srdcích našich, dnes to již mohu říci, slavných vítězů.

Domnívám se, že na tomto místě je mou povinností předeslat, že příjezd našeho “týmu snů“ k místu konání turnaje, nebyl zrovna, jak říkají naši židovští spoluobčané, “košer“. Za volantem vozu žena (má to smysl dále komentovat?), v zavazadlovém prostoru uložen na hromadě obuvi a svršků Robert, třímajíc křečovitě v rukou lahvové pivo, no a v neposlední řadě obsah kokpitu. Hráči se spíše vylili, než kultivovaně vystoupili. Přihlouple se smáli jakékoli drobnosti a navíc každému z nich vyrůstalo z ruky pozlátko lahvového Budvaru, otrlejším pak mezi prsty civěl hořící velbloud (míním tím pochopitelně cigaretu - poznámka se týká samozřejmě pouze  slaboduchých čtenářů). Myslím, že to nebyl pěkný pohled, ale zcela jistě našim hrdinům pomohl. Není na světě týmu, který takovouto skupinu povalečů nepodcenil. A tak se také stalo.

První zápas byl sehrán proti favoritu turnaje a účastníku krajské ligy sálové kopané EMU Doksy. Pamatuji si, jak jsem jsa mladý jinoch přiskotačil domů ze své první seznamovací akce s alkoholem a jak mě mezi dveřmi otec profackoval. Byl jsem vyděšen, šokován a ve výsledku i znechucen. Stejně se asi cítili i naši soupeři. Prohrávat 4:0 po dvou minutách hry s někým, s kým si před utkáním ani nepodali pro pohrdání ruku, tak to by byla silná káva i pro kulaka Vávru.

Nyní se pokusím vylíčit průběh utkání. Náš tým nastoupil v opravdu rekreantském složení. V bráně Froncák, člověk který viděl balón poprvé v životě a futsal znal pouze z doslechu z boletické restaurace Koruna,  kde byl štamgastem a kam nepravidelně chodíval zapíjet neúspěchy romský oddíl  AC Bodlo. Obraná dvojice se skládala z jediného borce. Robert, co o něm říci, jak ho jen stručně charakterizovat. No....šlo mu to, to ano, ale....i góly vstřelil, dokonce ani psychicky nezkolaboval, ani botou neházel po divácích, logicky nespokojených s jeho výkonem, ale.....že by se musel nazývat hrdinou a králem střelců...no tak to snad ne. Roberte, kde je tvá pověstná sebekritika, že ty si jí nechal spolu s náhradními ponožkami doma v Pardubicích. Středová řada, tak to byla dvojice Michal vévoda Horník a Jarda miminko Beránek. Nevím proč si Michal ovázal kolem pasu péřovou duchnu a přes ní natáhl tričko, ale vypadalo to poněkud neatleticky. Nebo že by to nebyla duchna? Dokázal ale mnohokrát překvapit soupeře a během turnaje opět nekompromisně rozkryl enigmu jménem  “želenická bestie“. Jára miminko, tak to je bez komentáře, tento provodínský Maradona, člověk s nekonečným rezervoárem sil, nervy z ocele a nohama ze dřeva, to byl ten pravý, oprava: levý, lídr týmu. Kličky (bohužel na tkaničkách), sprinty (naneštěstí zbytečné) a všudybylství (kdo chce být všude, zpravidla někde není), to vše ho vystihuje a charakterizuje našeho kapitána Járu. Chloubou  každého týmu je elitní útočník, tuto roli u nás s bravurou sobě vlastní převzal provinční veslař regionálního věhlasu Oskar. Publikum ztichlo když nastoupil  na hřiště a začal s prezentací svého mocně klenutého hrudního koše. Ó to byla ale paráda, ale Oskare pozor, hraje se fotbal! Nakonec se však i tento borec zapojil. Ve třetím zápase konečně pochopil, že nesedí na svém dvojskifu a že nebrázdí radčický kanál a vstřelil i zasloužený gól, odkopl sice málem gólmanovi drážďanského týmu hlavu, ale nevadí, já volám, hurááááá.

Výsledky turnaje: Postupně jsme porazili EMU Doksy „A“ 5:4, EMU Doksy „B“ 3:2, Freithal (stará garda Drážďan) 5:2

Ano zní to možná neuvěřitelně - tedy hlavně nepozornému čtenáři, ale tento tým si odvezl první místo. Věřte nebo ne, je to fakt. Přijeli, vyhráli a zase odjeli. Zhostili se role vítězů, aby se opět stali rekreanty. Jedinou tmavou skvrnou (upozorňuji tmavou), budiž neúčast Marka Hypšy, který se tímto stává močkou na věky věků. Snad jedině kdyby vše odčinil pozváním na vinobraní.

                                                Sportu zdar                                                              M.F.

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

Ostrava - Poruba, 5.5.-11.5.2003

Po jednom z našich tréninků je nám v restauraci Menza nabídnuto reprezentovat Technickou univerzitu na 2.Akademických hrách pořádaných tentokráte Vysokou školou báňskou a Ostravskou univerzitou. Během večera se rada starších rozhodla hozenou rukavici zvednout a hned druhý den posíláme do Ostravy přihlášku. Do Chacharstánu vyrážíme rozděleni do dvou skupin dvěma autokary. Skupina "A" přijíždí již v neděli odpoledne, jako vůbec první ze všech účastníků, a "béčka" dorážejí až druhý den těsně před turnajem. Na Hrách se ve 25 sportovních disciplínách postupně představilo téměř 1800 sportovců z celé republiky. Nás však zajímal především futsalový turnaj, kterého se účastnilo 11 celků. TU Liberec byla zařazena do odpolední šestičlenné skupiny, v které jsme se postupně utkali s MU Brno, ČVUT Praha, JU České Budějovice, VFU Brno a VUT Brno. Tyto zápasy se hrály na 2x10 minut s tím, že pouze vítěz skupiny se utká o celkové prvenství v turnaji.

1.den

Venkovní teplota se během dne vyšplhala ke 30°C a jelikož místní hala má plechovou střechu a prosklené stěny je jasné v jakých podmínkách se celý turnaj odehrával. Kupodivu toto dusné počasí vůbec nevedlo k dusné atmosféře o což se svým bezchybným výkonem starala šestice rozhodčích se zkušenostmi z 1.futsalové ligy.

Technická univerzita Liberec vs. Masarykova univerzita Brno 2:2 (2:0)

V průběhu prvního poločasu si teprve zvykáme na zběsilé tempo v jakém se celý turnaj odehrává a tak po většinu utkání bráníme a do útoku vyrážíme zejména po rychlých brejcích. Tato taktika slaví úspěch a brzy vedeme 2:0. V druhém poločase začíná trochu váznout obranná činnost našich útočníků a soupeř toho využívá a vyrovnává na konečných 2:2. Za udržení nerozhodného výsledku vděčíme zejména bezchybnému výkonu Filipa v brance.

Góly: Dubák, Radim

Technická univerzita Liberec vs. ČVUT Praha 2:1 (0:0)

Toto utkání bylo od prvních minut velmi vyrovnané s několika šancemi na obou stranách. Góly však začali padat až v druhém poločase kdy se po dvou Milanových přihrávkách ujímáme vedení 2:0. Soupeř se snaží výsledek změnit, ale více než korekci stavu mu nepovolujeme.

Góly: Radim, Kráťas

Technická univerzita Liberec vs. Jihočeská univerzita České Budějovice 0:1 (0:0)

Budějovičtí vstupují do utkání s defenzivní taktikou, s kterou jsme v předešlých zápasech slavili úspěch my. Když vidíme kolik se nám dostává prostoru začínáme útočit a Jihočechy přehráváme a máme i více nebezpečných střel. Zápas se vyvíjí remízově až do 18 minuty kdy zahráváme rohový kop a z protiútoku dostáváme gól. Během posledních dvou minut se snažíme vyrovnat a tak všechny síly vrháme do útoku, bohužel se zapomínáme vracet a tak jen díky famózním zákrokům Filipa v brance zůstává skóre již nezměněno.

Góly: nikdo

Technická univerzita Liberec vs. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno 2:1 (0:1)

Do tohoto utkání vstupujeme s jediným cílem, vyhrát. Veterináři se sice ve 2.minutě ujímají vedení 1:0, ale to je jediné co jsme jim v tomto utkání dovolili. Po celý zbytek zápasu se hra odehrává na polovině Brna a chvílemi Brňáky doslova přikoveme k jejich brance. Výsledek mohl být mnohem výraznější než konečných 2:1.

Góly: Dubák, Radim

Technická univerzita Liberec vs. Vysoké učení technické Brno 5:0 (2:0)

Pokud chceme hrát o medaile musíme i v tomto zápase zvítězit. Všichni si uvědomujeme oč se hraje a tak i naše nasazení dle toho vypadá. Od prvních minut soupeře doslova válcujeme a góly přibývají jak na běžícím pásu. Když si gólovou asistenci připisuje i gólman Filip pouští do kasy Petrase. Ten ho může o chvíli později napodobit, když dlouhým výkopem hledá naběhnutého Surina, který se ovšem, i přes dobré zpracování, před soupeřovým gólmanem střelecky neprosazuje. Konečný stav 5:0 nás posouvá na druhé místo ve skupině a k boji o celkové třetí místo v turnaji.

Góly: Dubák, Lubo, Radim, Milan, Radim

 

Skupina B

ČVUT

TU

VFU

VUT

MU

JU

ČVUT Praha

B

1:2

3:2

5:0

2:2

1:2

TU Liberec

2:1

B

2:1

5:0

2:2

0:1

VFU Brno

2:3

1:2

B

0:1

0:1

1:1

VUT Brno

0:5

0:5

1:0

B

0:3

0:2

MU Brno

2:2

2:2

1:0

3:0

B

0:0

JU Č.Budějovice

2:1

1:0

1:1

2:0

0:0

B

  

1

JU Č.Budějovice

5

3

2

0

6:2

11

2

TU Liberec

5

3

1

1

11:5

10

3

MU Brno

5

2

3

0

8:4

9

4

ČVUT Praha 

5

2

1

2

12:8

7

5

VUT Brno

5

1

0

4

1:15

3

6

VFU Brno  

5

0

1

4

4:8

1

  

Skupina A

VŠB TU

UTB

ZČU

VA

SU

VŠB TU Ostrava

A

1:0

3:1

10:0

1:1

UTB Zlín

0:1

A

1:3

1:1

2:2

ZČU Plzeň

1:3

3:1

A

6:4

1:2

VA Brno

0:10

1:1

4:6

A

1:7

SU Opava

1:1

2:2

2:1

7:1

A

  

1

VŠB TU Ostrava

4

3

1

0

15:2

10

2

SU Opava

4

2

2

0

12:5

8

3

ZČU Plzeň

4

2

0

2

11:9

6

4

UTB Zlín

4

0

2

2

4:7

2

5

VA Brno

4

0

1

3

6:24

1

2.den

Technická univerzita Liberec vs. Slezská univerzita Opava 6:0 (2:0)

Druhý hrací den jsme nastupovali k utkání o třetí flek a hned na začátku zápasu nás hlavní organizátor upozornil, že Lubo dostal 2 ŽK a dle propozic nesmí v dalším utkání nastoupit. Jelikož se tento spiel hrál na 2x30 min byla to pro nás dost citelná ztráta. O to více jsme se hecli a soupeře jsme po celé utkání nepustili do vyložené šance. Síly však kvapem ubývaly a když se v 39.min nechal zcela zbytečně vyloučit Kraťas zbylo nám pouhých 6 hráčů do pole a ke všemu jsme hráli ještě dvouminutové oslabení. Tuto přesilovku jsme díky maximálnímu nasazení a výborné poziční hře dokázali ubránit a nedovolili protivníkovi snížit náš dvoubrankový náskok. S přibývajícím časem jsme ještě přidali čtyři góly a smetli tak Opavany 6:0. Turnaj jsme po 160 minutách hry opouštěli s pouhými 5 obdrženými brankami a se ziskem bronzových medailí.

Góly: Dubák, Džejár, Gerd, Radim, Surin, Džejár

TU Liberec reprezentovali:

Jméno

Z

G

A

+/-

ŽK

ČK

           

Filip /G/

6

-

1

-

1

 

Petras /G/

1

-

-

-

 

 

Dubák /O/

6

4

1

+9

1

 

Surin /O/

6

1

2

+9

 

 

Lubo /O/

5

1

2

+5

2

 

Džejár /O/

6

2

-

+2

 

 

Milan /U/

6

1

7

+13

 

 

Radim /U/

6

6

2

+7

 

 

Kráťa /U/

6

1

-

+1

1

1

Gerd /U/

3

1

1

+2

1

 

O celkovém pořadí v turnaji rozhodovali tyto zápasy:

o 1.místo

VŠB TU Ostrava – JU Č. Budějovice

10:3

o 3.místo

SU Opava – TU Liberec

0:6

o 5.místo

ZU Plzeň – MU Brno

4:4  3:2p

o 7.místo

UTB Zlín – ČVUT Praha

4:3

o 9.místo

VA Brno – VUT Brno

3:15

Celkové pořadí

1.

VŠB TU Ostrava

2.

JU České Budějovice

3.

TU Liberec

4.

SU Opava

5.

ZU Plzeň

6.

MU Brno

7.

UTB Zlín

8.

ČVUT Praha

9.

VUT Brno

10.

VA Brno

11.

VFU Brno

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

Závěrečné zhodnocení:

Co se týče sportovní úrovně byl to bezpochyby nejlépe obsazený turnaj, kterého jsme se zúčastnili. Vždyť vítěz turnaje, Báňská univerzita, hraje II.celostátní ligu ve futsale a na Akademické hry se ještě posílila o dva České reprezentanty z prvoligového týmu Cigi Caga Jistebník (jenom ve finále tato dvojice zařídila 9 z 10 gólů!!!). Další prvoligisté se objevili např. v týmu ČVUT, který jsme dokázali v základní skupině porazit 2:1. Po organizační stránce to taky celkem klapalo a sportoviště v Ostravě byla opravdu super, neboť v areálu ostravských kolejí se nachází kompletní výběr všech možných hal, hřišť a plácků např. hala na sálovou kopanou, fotbalové hřiště s umělou trávou, travnaté i betonové plácky na malou kopanou, hřiště na nohejbal, volejbal, beach volejbal, házenou, košíkovou, minigolf, několik antukový, ale i betonových tenisových kurtů, tenisová hala a řada menších tělocvičen, v kterých se večer pořádaly koncerty. Co se týká společenského vyžití s tím my nemáme problémy nikdy a nikde a tak zamrzí jen, že jsme nestačili navštívit pověstnou Stodolní ulici, ale program byl opravdu velmi nabytý (v TV hokejové MS, super koncert skupiny Bajkonur a poměrně chutný a levný Ostravar a G12) a tak nebyl čas ani chuť opouštět areál kolejí.

 

Liberec - Harcov, Dukla 21.3.-23.3.2003

Do letošního ročníku futsalového turnaje Liberec Open se přihlásilo 63 týmů, které byly rozděleny do 16 skupin. Naši Slavii TU pořadatelé zařadili do skupiny O:)) spolu s dvojnásobným vítězem Glorií Chrastava a týmem Nápojaků. Z této poměrně těžké skupiny postupovaly první dva týmy do play off bojů a mužstvo z třetího místa bylo odsouzeno hrát turnaj útěchy. Slavia, věrna své tradici, opět vyhrává svou skupinu, když s přehledem porážíme Glorii Chrastava 3:0 a stejným poměrem i tým Nápojáků. V prvním kole play off na nás čeká tým Peguforma Bohemia, nad kterým vítězíme v poměru 5:3 a tento výsledek nás posouvá do závěrečných nedělních bojů. Zde nám los přisoudil nevyzpytatelný celek JK Trans Varnsdorf. V úvodu tohoto utkání máme mírnou převahu a po 5 minutách hry se ujímáme vedení 1:0. Tento gól však paradoxně postavil soupeře na nohy a od této chvíle má znatelnou územní převahu, která vygraduje po zmatcích v naší obraně ve vyrovnávací gól. Za necelé dvě minuty se Varnsdorf ujímá nepříliš razantní střelou vedení 2:1. V tuto chvíli zbývá do konce utkání necelých 5 minut a tak Slavia vrhá vše do útoku a daří se ji vypracovat několik gólových příležitostí z nichž dvě jsou téměř stoprocentní. Bohužel ani z těchto velkých šancí gól nepadl a tak se s turnajem loučíme o něco dříve než jsme čekali.

Sestava: Petras – Dubák, Raďas, Surin – Bery, Fábou, Milan

 

Liberec - Harcov; listopad 2002

Pozvánku na tento turnaj obdrželo 10 celků, které byly rozděleny do dvou skupin po 5 účastnících. Bohužel se na poslední chvíli omluvil tým reprezentující Českou Lípu a tak nezbylo než odehrát turnaj bez těchto odpadlíků. Do skupiny A byly nalosovány týmy 1.FC Letka Liberec, Olympia Liberec, Údolí Hladu Hradec Králové a Jokers Benešov. Jelikož systém turnaje umožňoval postoupit do play-offs osmi celkům bylo jasné, že všechny týmy z této skupiny okusí chuť vyřazovacích bojů. O vítězi a tedy i nejlepší pozici v play-offs, které nakonec vybojovala Letka před Olympií a Údolím Hladu, rozhodovalo skóre ze vzájemných zápasů neboť všechny tři týmy nasbírali 6 bodů za dvě vítězství a jednu porážku. Bez bodu na posledním, ale přesto postupujícím místě skončili Žolíci z Benešova.Ve skupině B se naše Slávia TU postupně střetla s týmy FC Kozel, AP Barváč,  Nakaši Ml. Boleslav a Hostr Alex Liberec.

Zápas Slavia TU vs. FC Kozel otevíral maratón 24 utkání již o osmé hodině ranní. Což bylo zejména pro našeho soupeře dosti kruté. Hráči FC Kozel se totiž velmi kvalitně prezentovali již v předvečer turnaje v restauraci Menza a poté v oblíbeném Zanzibaru, kde tradičně do pozdních nočních (ranních) hodin vzpomínali na svá studentské léta strávená na Harcově. Toto utkání s přehledem vyhrála Slavia TU 3:0.

Ve druhém zápase na nás čekal 5 celek z turnaje Liberec Open 2002 tým AP Barváč reprezentující hlavní město. Pražákům jsme měli co vracet neboť právě oni se přičinili o naše vyřazení na turnaji pořádaném televizí Genus. Tentokrát jsme se však nenechali zaskočit a zvítězili jsme 2:0, když se o naše dvě branky postarali Bery a Dubák.

Ve třetím utkání jsme se střetli s mladoboleslavským Nakaši a zcela jasně zvítězili 6:1 když se střelecky blýskl Bery autor 4 gólů. Tato porážka tak znamenala pro borce z Boleslavi smutnou cestu domů neboť jako jediní se loučili s turnajem již po základní části.

O první místo ve skupině jsme se utkali se starým známým, Alexem Liberec. V tomto prestižním utkání jsme nehráli příliš dobrý fotbal a zcela zaslouženě prohráli 3:1. Touto prohrou jsme si navíc připravili nejtěžší možnou cestu ve vyřazovacích bojích, neboť na nás čekali postupně tři zápasy s divizními celky.

Ve čtvrtfinále jsme se utkali s hradeckým Údolím Hladu, které hrávalo po tři sezóny druhou celostátní ligu. Vstup do tohoto utkání nám příliš nevyšel a tak jsme záhy prohrávali 1:0. Tento, pro nás, nepříznivý stav však netrval dlouho a postupně jsme zápas otočili na konečných 4:1.

Semifinálové utkání s Letkou Liberec to byl doslova festival zahozených příležitostí, několikrát jsme nastřelili konstrukci branky a neproměnili ani samostatné nájezdy a tak není divu, že jediný vstřelený gól byl až z pokutového kopu po faulu na pronikajícího Dubáka. Čas postupně ubíhal a vypadalo to na hubené vítězství 1:0. V samotném závěru utkání jsme však ztratili koncentraci a nechali soupeře vyrovnat. Světelná tabule v tu chvíli ukazovala 2,8 sekundy do konce utkání. Na řadu tak přišli pokutové kopy, v kterých jsme měli více štěstí a postoupili tak do finále.

Ve finále na nás čekal Hostr-Alex Liberec, který postoupil přes libereckou Olympii také až na pokutové kopy, když zachraňoval remizu 10 sekund před závěrečnou sirénou. Toto mužstvo je taková naše černá můra, často se spolu utkáváme, hrajeme vyrovnané zápasy, dokonce se nám proti nim pravidelně daří skórovat, ale nejlepším dosaženým výsledkem byly prozatím dvě remízy. Bohužel ani toto finálové utkání nebylo jiné a tak jsme opět odcházeli poraženi, tentokráte 4:1.

Celkové pořadí:                                   Slavia TU Liberec nastoupila v této sestavě:

1. Hostr-Alex Lberec     

Brankář:   

Petras  

 
2. Slavia TU Liberec  

Obrana:

Dubák

 
3. 1.FC Letka Liberec     Kraťas  
4. Olympia Liberec     Surin  
   

Útok:

Bery

 
      Luboš  
      Marša  
      Radim  

 

Liberec - Harcov, Dukla; duben 2002

Již potřetí před námi stála výzva v podobě turnaje pořádaného televizí Genus. Této velice prestižní akce se letos zúčastnilo 45 týmů z celé České republiky.

Do pátečních bojů v základních skupinách jsme vstupovali s jediným cílem: vyhrát skupinu a vyhnout se tak rannímu vstávání k barážovým bojům. V prvém zápase jsme se střetli s týmem HAA+Rukov a po necelých pěti minutách jsme prohrávali 0:2. V těchto chvílích se však ukázala naše dobrá psychička a zápas jsme bez větších problémů otočili čtyřmi góly v náš prospěch. Hned v následujícím zápase (bez jakékoli přestávky) jsme nastoupili proti domažlickému Bomberu. Tento tým se prezentoval velmi kvalitní hrou, ke které bohužel přidával dost tvrdé a občas i zákeřné zákroky a tak jsme byli rádi že se utkání v základních skupinách hrají pouze 2x8 minut. I tohoto soupeře jsme však porazili a to poměrem 2:1. V posledním utkání základní skupiny na nás čekal JK Trans Varnsdorf, který jsme po těžkém boji porazili 2:0. Bohužel tvrdá střela ze tří metru zasáhla našeho gólmana do obličeje a ten utrpěl otřes mozku a musel být ošetřen v nemocnici. Výsledkově úspěšný vstup do turnaje jsme již tradičně slavili do brzkých ranních hodin v Menze a Zanzibaru.

V sobotu na nás čekalo překvapení v podobě jména soupeře pro první kolo play off. Nastupovali jsme totiž proti starému známému ze základní skupiny Bomberu Domažlice. Utkání mělo zcela stejný průběh jako páteční zápas včetně výsledku 2:1 pouze s tím rozdílem, že se v naší brance místo zraněného Petrase objevil Aleš. V průběhu tohoto souboje putoval další náš hráč (Krulda) do rukou lékařů a zraněné koleno ho vyřadilo na zbytek turnaje. Takto oslabeni jsme nastupovali do osmifinále pouze s pěti hráči v poli. Soupeřem nám v něm bylo mužstvo FC Prádelna. Poměrně lehce jsme vedli 2:0, ale stejně snadno dokázala Prádelna vyrovnat a tak o našem postupu rozhodla až šťastná Surinova střela z poslední minuty.

V neděli se zbylých osm mužstev rozdělilo do dvou čtyřčlenných skupin kde se střetly každý s každým. První nedělní zápas nám výsledkově tradičně nevyšel a i přes naši herní převahu jsme ho prohráli opět tradičně 1:0. Z vítězství se tak radovali pražští klabánci z celku AP Barvíř. V druhém utkání na nás čekal Hostr Alex Liberec. S tímto mužstvem se na turnajích střetáváme pravidelně a rozhodně jsme mu měli co vracet. Hned z prvního útoku vsítil Dejv náš vedoucí gól a když jsme v našem oslabení!!! dokázali zvýšit na dva nula byly naše postupové naděje dost reálné. Bohužel dva zblokované odkopy se vždy nešťastně odrazily k útočníkům Alexu a tak utkání skončilo remizou 2:2. Před třetím utkáním se výsledky naší skupiny vyvinuli tak, že ani vítězství nad Varnsdorfem by nám nemohlo pomoci k postupu do semifinále. Pod tíhou těchto skutečností utkání skončilo 3:2 pro našeho soupeře hrajícího i nadále o postup a o umístění na medailových místech. Na nás po roce zbylo opět až 7.místo a tak šanci zapsat se mezi vítěze budeme mít opět až za rok.

Slavia TU Liberec nastoupila v této sestavě:

Brankář:   Petras   pouze v pátečních zápasech
Aleš od soboty
Obrana: Dubák
Surin
Vojta
Útok: Bery
Dejv
Krulda do soboty
Honza od neděle

 

Liberec - Harcov; 24.11.2001

Tento turnaj pořádaný studenty sportovního managementu se na harcovských kolejích koná každoročně většinou za účasti 4 až 8 týmu složených ze studentů TU. Tentokrát organizátoři nepodcenili propagaci a hned se to projevilo na úrovni celého turnaje. Do soutěže se totiž přihlásily nejen týmy z HFL, ale i týmy z celého Liberce a dokonce i z Turnova a Jilemnice. Dvanáct účastníků bylo rozděleno do čtyř tříčlenných skupin, z kterých postupovali první dva celky do play-off bojů.  Náš tým si po dvou vítězných zápasech v poměru 5:1 a 3:2 připsal plný počet bodů a bez problémů postoupil do vyřazovacích bojů. V prvním kole nás čekal Podještědský expres, tým hrající HFL. Tohoto soupeře jsme v přátelské atmosféře porazili 4:3 a mohli jsme se v klidu koncentrovat na semifinále. Náš semifinálový soupeř byl velmi bojovný a hlavně běhavý přesto jsme kontrolovali naše vedení 2:1 a dokonce si Dejv dovolil luxus v podobě neproměněného pokutového kopu. Čehož soupeř těsně před koncem dokázal využít a vyrovnal na konečných 2:2. O postupujícím tak musely rozhodovat pokutové kopy, kde se až v šesté sérii přiklonilo štěstí na naší stranu. Ve finálovém duelu jsme se hned z rozehrávky ujali vedení a v prvních minutách jsme soupeře doslova přikovali k jeho brance. Bohužel se nám ani jedna z gólových šancí nepodařila proměnit. Nedáš dostaneš, přesně toto rčení se naplnilo v 6.min a rázem bylo vyrovnáno, 1:1. Těsně před koncem prvního poločasu nastala situace, která mohla ovlivnit utkání a znehodnotit tak celý turnaj. Při zakládání naší akce soupeřův útočník střídal na naší polovině a do hřiště vskočil obránce, který tak zastavil náš velmi nadějně se rozvíjející útok. Samozřejmě jsme přestali hrát v domnění, že takto transparentní přestupek musí být odpískán. Nebyl, a co navíc soupeř využil této vzniklé situace ke vstřelení gólu, který zcela nepochopitelně rozhodčí uznali. V tu chvíli se na hřiště přenesly emoce a vypadalo to na ukončení zápasu. Naštěstí rozumnější hráči z našeho středu rozhodli, že budeme dál pokračovat v utkání. Do druhého poločasu jsme doslova vlétli a zdravě naštvaní našeho soupeře zcela jednoznačně spláchli 5:2. Jako správní vítězové jsme se zachovali i na poturnajovém dýchánku kde jsme slavili do pozdních ranních hodin.

Na tomto velmi vydařeném turnaji Slavii TU reprezentovali:

Brankář:   Kloky 
Obrana: Dubák
Surin
Útok: Fanda
Filda (z důvodů časové zaneprázdněnosti oba pouze základní skupina)
Dejv (až play off, důvod sud ve Smržovce!?)
Topi (až play off, důvod cesta stopem z Prahy)

        

 

Liberec - Harcov, Dukla; duben 2001

Liberec hostil již druhý ročník tohoto třídenního turnaje a opět se mezi 59 zúčastněnými celky objevila Slavia TU. Slávia, která předváděla po celou sezónu líbiví moderní fotbal, byla již před zahájením turnaje pasována do role jednoho z favoritů na celkové vítězství o to více překvapující bylo složení základní skupiny. V této zřejmě nejtěžší skupině obsadili slávisté první místo před loňským finalistou FC Socky, velmi kvalitním celkem Meritoru a týmem FC Kopeček boys. První místo zajistilo slávistům přímý postup mezi 32 nejlepších celků kde si s přehledem poradili se svým protivníkem 4:1. Osmifinále se již tradičně hraje v neděli v ranních hodinách což je pro některé hráče dosti kruté, ale tak to na vícedenních turnajích chodí. V tomto osmifinálovém duelu  se Slavia TU střetla s mužstvem Péťa tým a výsledkem 5:0 snadno postoupila do dalších bojů. Ve čtvrtfinále na vysokoškoláky čekalo mužstvo FC PROTO Náchod v tomto prestižním duelu (celek z Náchoda byl posilněn o některé hráče z TU) udělala slávistická obrana jednu jedinou chybu, která rozhodla o výsledku a nic nepomohla ani útočná snaha slávistů, která většinou končila v náruči bezchybného gólmana či na konstrukci jeho svatyně. Po výsledku 0:1 se Slavia TU musela ještě utkat o konečné umístění. Toto utkání zklamaní hráči Slavie doslova odchodili a tak z ambicí na celkové prvenství zbylo nakonec pouze 7 až 8 místo.

zvětšit foto

  

Liberec - Harcov; 6.1.2001

Dvanáct týmů bylo rozděleno do tří skupin po čtyřech účastnících. V červené skupině dominovala Moravanka, které nezabránila v postupu ze skupiny ani nepříjemná raní autohavárie části týmu způsobená ospalým řidičem pekařské dodávky. Druhá ve skupině skončila Adria Děčín a třetí, a tedy poslední postupové místo obsadil Stolspol, na čtvrtém místě se umístila Irausa.

Modrou skupinu vyhrál liberecký Alex před českolipským týmem Masepo a německým SSV Neustadt, poslední nepostupové místo obsadil 1.FC Kozel, který v předvečer turnaje přecenil důležitost taktické přípravy a vzhledem k brzkému začátku turnaje nestačil do předzápasové přípravy zařadit spánek, což v takto silně obsazeném turnaji znamenalo předčasný konec již v základní skupině. Přesto hráči Kozla dokázali vyprodukovat jeden z nejhezčích gólů turnaje, kdy v zápase s Masepem Vorda nádherným lobem, ala Poborský, našel zcela nekrytého Salfu a ten střelou z voleje k tyči překonal bezmocného brankáře hostí. Nyní hráčům Kozla již nic nebránilo skamarádit se s mladším bratrem Vratislava, kterého tak dobře poznali za dob svého studia, Konrádem.

Černou skupinu s přehledem bez jediné obdržené branky vyhrála pořádající Slavia TU, druhým postupujícím se stala Preciosa a na nepostupovém třetím a čtvrtém místě skončily týmy FC Hokejka a Hypernova.

V 1. play-off zápase na sebe podle předem stanoveného klíče narazily celky Adria Děčín a Masepo Česká Lípa. V tomto duelu nestačili „malí severočeští podnikatelé“ na lehce kombinujícího soupeře z Děčína a podlehli v poměru 2:0. V druhém utkání pla-off si slávisté s chutí zastříleli a porazili Stolspol 6:1. O góly se v tomto utkání starali zejména obránci Slavie ať už se jedná o sólovou akci Surina, který tento gólový koncert načal, nebo o prudkou střelu Dubáka, či dva pohotové góly Dávy. V dalším utkání se střetl jeden z nejlepších sálovkářských týmů v Liberci Alex s týmem Preciosa, rozdíl v kvalitě a zejména v dokonalé sehranosti byl znatelný a Alex hladce zvítězil 6:0. V posledním čtvrtfinálovém utkání na sebe narazil SSV Neustadt a českolipský tým reprezentující oblíbenou restauraci Moravanka. Hráči SSV Neustadt hrajícího v Německu výhradně velký fotbal nestačili na zkušenost hráčů Moravanky, kterou ještě před pár lety sbírali na divizních a druholigových trávnících.

Jak se odborníci spolu s diváky shodli do semifinálových bojů se dostaly opravdu ti nejlepší. V prvním semifinálovém klání se střetla Slavia TU s účastníkem druhé celostátní ligy ve futsalu, děčínskou Adrií. Zodpovědný výkon slávistické obrany korunovaný skvělými brankářskými zákroky Froncáka a střeleckou potencí Dejva a obou bratrů Beránků v útoku dovedl Slavii k zaslouženému vítězství 3:0. To druhý semifinálový duel mezi Moravankou a Alexem přinesl vyrovnanější partii a tak po remize 1:1 v řádném hracím čase následovaly pokutové kopy, v kterých se v páté sérii nakonec radovali šťastnější hráči Alexu.

V boji o třetí místo se střetli poražení semifinalisté Adria a Moravanka. Po vzájemné shodě a se svolením organizátorů se zklamaní a unavení hráči obou týmů dohodli na penaltovém rozstřelu, z kterého si trofej pro třetí nejlepší tým v turnaji odnesli hráči Moravanky.

Finále bylo opravdu vrcholem celého turnaje, po třech minutách vedla Slavia gólem Jirky 1:0 a bylo jasné, že se Bery nebude chtít nechat mladším bratrem zahanbit a tak zanedlouho vedla Slavia 2:0. Alex byl v této fázi utkání zcela bezradný a dokonce si musel vzít oddechový čas. Od tohoto okamžiku se naplněnou halou valila jedna Mexická vlna za druhou a z ochozů se ozývalo stále hlasitější skandování podporující domácí Slavii. „Kdo je porazí?“ „Kdo jim dá gól?“ a podobné věty bylo možno zaslechnout v ochozech nadšených hrou vysokoškoláků a to až do 40 sekundy před poločasovou přestávkou, kdy se hráčům Alexu podařilo snížit a 18 sekund před koncem poločasu dokonce vyrovnat. V tomto okamžiku byla psychická výhoda na straně hostujícího celku. Přesto se v druhém poločase hráči Slavie snažili vítězství strhnout na svou stranu a vytvořili si řadu nadějných šancí, které však většinou pochytal znamenitý gólman Jeslínek, či dobře postavená konstrukce branky. A tak přišel trest v podobě dvou brejků, které zkušení útočníci hostujícího celku s přehledem proměnili, těmito góly demoralizovaný tým Slavie dovolil v závěru ještě navýšení finálového skóre na 2:6 v prospěch Alexu. Výsledek 2:6 je pro Slavisty příliš krutý a rozhodně neodpovídal dění na hřišti, zejména v prvé části finálového utkání, ale i takový může být sport a zejména fotbal kde se za kulatým nesmyslem honí banda žíznivých chlapů.

Slavia TU Liberec nastoupila v této sestavě:

Brankář:   Froncák  
Obrana: Dáva
Dubák
Surin
Útok: Bery
Dejv
Bery ml.

 

Liberec - Harcov, Dukla; březen 2000

Tohoto turnaje v sálové kopané se zúčastnilo 78 týmů z celé České republiky a jelikož místem konání byl Liberec nemohla zde chybět ani reprezentace Technické univerzity. Slavia TU svou skupinu vyhrála před libereckým Alexem a postoupila tak do play-off bojů, kde první i druhé kolo vyhrála a až v osmifinále po jediné soupeřově střele mířící mezi tyče se s turnajem rozloučila. Z postupu se tak mohli radovat Čertovi soustružníci (vítěz I. ligy liberecké sálové kopané).

   

Celkové pořadí:

1.  FC Gloria Chrastava

2.  FC Socky - Liberec 

3.  Čertovi soustružníci - Liberec 

4.  FC Proto Náchod

5.  Copia team - Liberec

6.  FC Fehrer Bohemia - Česká Lípa

zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto zvětšit foto

  

Liberec - Barvířská; prosinec 1999

Nabídku ke startu na tomto turnaji jsme obdrželi na poslední chvíli jako náhradníci za odřeknuvší tým. Nejtěžším úkolem tedy bylo sehnat  na harcovských kolejích hráče, kteří by byli ochotni reprezentovat. Jelikož většina hráčů (2) z tohoto výběru působila v HFL v týmu KV Becheren rozhodl manager, že budeme vystupovat pod tímto názvem. Zápasy v tomto turnaji se hrály ve vysokém tempu a jelikož náš celek disponoval pouze jedním hráčem na střídaní musela se zákonitě projevit únava. Logicky tedy sily chyběly hlavně ve finálovém duelu, v kterém jsme podlehli pořádajícímu oddílu 3:1. Za dané situace však pro nás i druhé místo znamenalo vítězství.